reklama
reklama
12. 12. 2014 | poslední aktualizace: 12. 12. 2014  14:00

Igor Vida generálním ředitelem Raiffeisenbank, z postu odchází Mario Drosc

Na konci letošního roku skončí Mario Drosc z vlastního rozhodnutí své více než osmileté působení ve vedení Raiffeisenbank. Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva se od počátku dubna stane Igor Vida, v přechodném období bude dočasným řízením banky pověřen Rudolf Rabiňák.
-rkp-
Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank
Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank
autor: archiv

Igor Vida (47), dlouholetý generální ředitel slovenské Tatra banky patřící rovněž do skupiny Raiffeisen, bude od dubna příštího roku novým generálním ředitelem a předsedou představenstva.

Kariéru v Tatra bance zahájil v roce 1992 jako vedoucí oddělení peněžních a devizových trhů. Poté působil jako ředitel odboru treasury a investičního bankovnictví. Členem představenstva je od roku 1997 a od roku 2007 generálním ředitelem a předsedou představenstva Tatra banky.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity a následně General Management Program na Harvard Busiess School.

Je držitelem několika manažerských ocenění, např. Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), Cena HR Gold osobnost personálního managementu (2013) či ocenění Forbes a PwC jako nejrespektovanější CEO roku 2014. V roce 2009 se rovněž stal prezidentem Slovenské bankovní asociace.

Igor Vida je ženatý a má tři děti.

 

V přechodném období je dočasným řízením Raiffeisenbank pověřený z pozice místopředsedy představenstva Rudolf Rabiňák, který v představenstvu zodpovídá od roku 2001 za firemní bankovnictví.

 

Mario Drosc se rozhodl ke konci letošního roku skončit své působení v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Raiffeisenbank.

Mario Drosc do Raiffeisenbank nastoupil v září 2006, kdy se stal členem představenstva zodpovědným za oblast retailového bankovnictví, postupně převzal odpovědnost za veškeré obchodní aktivity banky a od počátku roku 2013 byl i generálním ředitelem a předsedou představenstva.

 

Autoři: -rkp-
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama