reklama
reklama
1. 10. 2014 | poslední aktualizace: 3. 10. 2014  14:19

Svaz průmyslu a dopravy hájí pozice firem v Rusku. Žádá konec sankcí

Podle Svazu průmyslu a dopravy je více než 60 procent členských firem proti sankcím. Především strojírenské firmy se bojí, že ztratí pracně vybudované pozice na ruském trhu. Klíčovou oblastí spolupráce je jaderná energetika.
Václav Lavička
Václav Lavička
redaktor

Vzájemné sankce mezi Západem a Ruskem by měly co nejdříve skončit, zní od zástupců českého byznysu. "Více než 60 procent členských firem Svazu průmyslu a dopravy je proti sankcím. Komplikují jim život v době, kdy se česká ekonomika začíná nadějně zvedat," uvedl prezident svazu Jaroslav Hanák na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde proběhl "byznys den" Ruské federace.

Domácí firmy se chtějí znovu naplno věnovat ruskému trhu, kde se jim v uplynulých letech podařilo pracně obnovit kontakty zpřetrhané v letech po listopadové revoluci. Jak říká Hanák, nelze dopustit to, co se stalo během 90. let, kdy byly téměř "zlikvidovány" obchodní vztahy se zeměmi bývalého Sovětského svazu. Tamní trhy jsou nadále důležité i pro to, aby Česko snížilo svoji mimořádně vysokou závislost na trzích Evropské unie přesahující 80 procent.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama