reklama
reklama
5. 9. 2014 | poslední aktualizace: 5. 9. 2014  15:45

Vlastimil Růžička posílil tým Technologického centra AV ČR

Tým Technologického centra AV ČR posílil od začátku září prof. Ing. Vlastimil Růžička, CSc., profesor v oboru fyzikální chemie a emeritní rektor VŠCHT Praha. Významné zkušenosti profesora Růžičky přispějí k řešení projektů a zakázek Oddělení strategických studií, které především zpracovává výhledové studie, analýzy, podklady a metodiky v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.
-rkp-
prof. Ing. Vlastimil Růžička, CSc., Technologické centrum AV ČR
prof. Ing. Vlastimil Růžička, CSc., Technologické centrum AV ČR
autor: archiv

Profesor Vlastimil Růžička je členem České společnosti chemického inženýrství a České společnosti chemické. V letech 1993-1995 předsedal Akademickému senátu VŠCHT, v letech 1996-2001 byl prorektorem VŠCHT pro zahraniční styky a v letech 2002-2008 zastával pozici rektora. Další více než dva roky do 2010 pracoval ve funkci náměstka ministra školství pro oblast výzkumu a vysokého školství. Od roku 2010 působil ve Fyzikálním ústavu AV ČR jako výkonný ředitel projektu ELI Beamlines – stavby největšího uživatelského výzkumného laserového centra na světě v Dolních Břežanech.

V minulosti dlouhodobě pobýval na Danmarks Tekniske Højskole v Kodani, National Institute of Standards and Technology v Marylandu, USA a Université Blaise Pascal ve Francii. Je nositelem francouzského Řádu akademických palem (Chevalier de’l Orde des Palmes Académiques).

 

Předchozí informace o Akademii věd ČR:

Nová strategie Akademie věd: špičkový výzkum ve veřejném zájmu - čtěte ZDE

Akademie věd zkouší byznys v resortu Chateau Liblice - čtěte ZDE

O odpovědnosti aneb kam má směřovat Akademie věd - čtěte ZDE

 

Autoři: -rkp-
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama