reklama
reklama
1. 8. 2014 | poslední aktualizace: 1. 8. 2014  13:07

Česká bankovní asociace: Eva Zamrazilová hlavní ekonomkou

Hlavní ekonomkou České bankovní asociace se s účinností od 1. srpna 2014 stává Eva Zamrazilová.
-rkp-
Čtěte více o: personálie | ekonom | banka | ČBA | ČNB
Eva Zamrazilová, hlavní ekonomka Česká bankovní asociace a členka  předsednictva České  společnosti  ekonomické.
Eva Zamrazilová, hlavní ekonomka Česká bankovní asociace a členka předsednictva České společnosti ekonomické.
autor: archiv

Eva Zamrazilová (53) je přední česká ekonomka. V letech 2008 až 2014 byla vrchní ředitelkou a členkou bankovní rady České národní banky.

S Českou bankovní asociací (ČBA) Eva Zamrazilová spolupracovala již dříve – jako členka Pracovní skupiny pro ekonomické a měnové otázky a členka Vědeckého grémia. Ve své nové pozici se bude zaměřovat především na makroekonomické analýzy a prognózy, sektorové studie či na vyhodnocování dopadů legislativních opatření na český bankovní sektor.

 

 

Eva Zamrazilová absolvovala Národohospodářskou fakultu VŠE. Po studiu vyučovala teorii statistiky a ekonomickou statistiku na VŠE, působila jako vědecký pracovník v Ústavu prognózování VŠE, v Ekonomickém ústavu ČSAV a Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí. Pracovala též na makroekonomických analýzách a prognózách v týmu hlavního ekonoma Komerční banky.

Je členkou předsednictva České společnosti ekonomické a nositelkou ceny ČSE. Přednášela makroekonomickou analýzu na Vysoké škole ekonomie a managementu, a v současné době spolupracuje s Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze.

Dlouhodobě publikuje v domácím i v zahraničním odborném tisku své články na řadu makroekonomických témat, rovněž přednáší na domácích i zahraničních odborných konferencích.

Eva Zamrazilová je vdaná a má tři děti.

Autoři: -rkp-
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama