reklama
reklama
1. 8. 2014 | poslední aktualizace: 1. 8. 2014  13:28

Chris Beard novým, letos již třetím CEO Mozilla Corporation

Novým CEO společnosti Mozilla se stává Chris Beard. Po Jay Sullivanovi, který byl ve funkci dočasně od loňské rezignace Gary Kovacse, a po Brendanu Eichovi, který půobil ve funkci jen několik dnů, je letos již třetím CEO v Mozille.
ICT Revue
Chris Beard, CEO Mozilla Corporation.
Chris Beard, CEO Mozilla Corporation.
autor: archiv

Chris Beard byl od letošního dubna dočasným ředitelem poté, co rezignoval Brendan Eich po pouhých několika málo dnech od svého jmenování. Důvodem odchodu Brendana Eicha byla vlna nevole vyvolaná bezprostředně po jeho jmenování. Vysloužil si ji za finanční podporu organizace, která se stavěla proti sňatkům homosexuálů.

Dle slov výkonné předsedkyně Mitchell Bakerové byl výběr nového vhodného kandidáta široký a to jak uvnitř společnosti, tak vně, ale nakonec se jako nejlepší kandidát projevil právě Chris Beard. Ten je až na krátkou přestávku součástí projektu od roku 2004.

 

Předešlé personální změny na pozici CEO v Mozilla Corporation:

Chris Beard, v současné době jíž plnohodnotný CEO Mozilla Corporation a člen představenstva, je vášnivým obhájcem open source. Byl zodpovědný open source projekty v oblasti strojírenství, produktu a jeho marketingu role věnoval posledních 17 let.

Jako Vice President produktů Mozilla vedl v letech 2004-2007 marketing a produktový management. Zajišťoval budování značky, globální komunity a základních produktů od nuly po stovky milionů uživatelů.

V letech 2007-2010 byl jako Chief Innovation Officer zodpovědný za Mozilla Labs, trdy za vývoj nových technologií a koncepcí produktů, které vytvořily základ pro produkty Mozilly na poli mobilních technologií a sociálních sítí.

V obodobí od roku 2010 do roku 2013 pracoval jako výkonný ředitel pro marketing (CMO) a dohlížel na globální závazky a strategii v mobilní oblasti. S úspěchem odstartoval Firefox pro Android a Firefox OS na Mobile World Congress.

Před svým působením Mozille, působil v různých marketingových a produktových rolích pro firmu Cluster File Systems (kterou koupila společnost Sun), HP a Linuxcare. Byl také spoluzakladatelem a CEO společnosti The Puffin Group (kterou získala Linuxcare).

Chris Beard vystudoval ekonomii a biochemie na University of Ottawa a získal titul MBA na International Business z University of Edinburgh, kde byl také oceněn cenou John McFarlane.

 

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama