reklama
reklama
31. 7. 2014 | poslední aktualizace: 4. 8. 2014  13:26

Pražskou adresu má téměř polovina českých firem, konkurovat může jen Brno

V hlavním městě Praze žije necelých 12 procent obyvatel Česka, ale sídlo zde má 43 procent českých firem. Na stovku Pražanů tak připadá 14 společností. Byznys přitahuje i jihomoravská metropole.
Veronika Kudrnová

Podnikatelé pro sídlo své firmy nejčastěji volí hlavní město. Pražskou adresu má více než 43 procent, tedy 174 550 tuzemských společností. Na stovku Pražanů tak v přepočtu připadá 14 firem. Celorepublikový průměr se pohybuje na hranici 3,8 firmy na 100 obyvatel. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Po vyloučení Prahy, která statistiky výrazně zkresluje, je republikový průměr 2,4 firmy na 100 obyvatel. Nad tuto hranici se vyhoupl vedle Prahy už jen Jihomoravský kraj s brněnskou metropolí. Na jihu Moravy žije 11 procent obyvatel Česka a je zde registrováno 11 procent tuzemských firem (nejvíce právě v Brně). Na stovku obyvatel jižní Moravy připadají téměř čtyři firmy.

„Nejmarkantnější rozdíl mezi poměrným zastoupením obyvatel a rozložením podnikatelské základny je v hlavním městě Praze a s odstupem v Brně,“ zhodnotil statistiky analytik Bisnode Michal Řičař s tím, že Praha je jednoznačně nejatraktivnější oblastí pro podnikání českých i zahraničních firem.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama