reklama
reklama
17. 7. 2014 | poslední aktualizace: 17. 7. 2014  21:20

Jozefa Poláková guvernérkou organizace Rotary International pro Českou a Slovenskou republiku

Rotariáni v Česku a na Slovensku mají od července novou guvernérku. Distrikt 2240, který zahrnuje Českou republiku a Slovenskou republiku, povede následujících 12 měsíců Jozefa Poláková z Rotary klubu Košice. Na tento post byla zvolena již podruhé. V letech 2008 a 2009 byla první ženskou guvernérkou Rotary ve střední Evropě.
-rkp-
Jozefa Poláková, guvernérka organizace Rotary International pro Českou a Slovenskou republiku
Jozefa Poláková, guvernérka organizace Rotary International pro Českou a Slovenskou republiku
autor: archiv

Jozefa Poláková je členkou Rotary od roku 2001, od založení Rotary klubu Košice. V letech 2002
a 2003 byla historicky první ženskou prezidentkou klubu v České a Slovenské republice. O pět roků později se stala guvernérkou celého Distriktu a nyní se po dalších pěti letech na tento post opět vrací.

Změna ve funkci guvernéra je významnou událostí rotariánského života. Guvernér, kterému skončilo funkční období, odevzdá při slavnosti svému nástupci insignie – guvernérský řetěz. Tento rok se proti sobě postavily dvě ženy – Britka českého původu Irena Brichta a její nástupkyně Jozefa Poláková ze slovenských Košic.

 

Slavnostní předání insignie – guvernérský řetěz, Rotary International

 

Jozefa Poláková je absolventka Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Celá její profesionální kariéra je spojená s Košicemi a společností VSŽ a U.S. Steel. Má za sebou mnohaletou praxi v oblasti mezinárodní spolupráce a zahraničních vztahů, ale působila také ve sféře vztahů s veřejností.

Autoři: -rkp-
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama