reklama
reklama
24. 6. 2014 | poslední aktualizace: 24. 6. 2014  14:28
Navrhněte do soutěže handicapovaného kolegu

Navrhněte zdravotně postiženého kolegu na cenu Zaměstnanec roku 2014

Firmy mohou do 15. září nominovat zdravotně postižené pracovníky do soutěže Zaměstnanec roku 2014. Akce ukazuje, jak úspěšní mohou být ve své profesi lidé s handicapem. Například loni uspěla Magda Majo ze společnosti Siemens.
Petra Horáková
Petra Horáková
spolupracovnice redakce
Vítězové soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2013: Magda Majo a Josef Fučík
Vítězové soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2013: Magda Majo a Josef Fučík
autor: Archiv NFOZP

Už počtvrté mohou firmy navrhnout do soutěže Zaměstnanec roku 2014 pracovníky se zdravotním postižením. Soutěží se ve dvou kategoriích - Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce a Zaměstnanec roku z běžného trhu práce. 

Návrhy se posílají do 15. září prostřednictvím elektronického formuláře, který je k dispozici také na IHNED.cz/CSR. Soutěž pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

„Myslíme si, že stojí za to nejenom zviditelňovat a podporovat kvalitní zaměstnavatele osob se zdravotním postižením a jejich produkty, ale také jejich zaměstnance, kteří se podílí na úspěchu a rozvoji firmy,“ říká ředitelka fondu Hana Potměšilová.

V loňské konkurenci 39 finalistů si ocenění odnesla v kategorii  Zaměstnanec z běžného trhu práce Magda Majo z firmy Siemens. V kategorii Zaměstnanec chráněného trhu práce uspěl Josef Fučík z občanského sdružení Život bez bariér.

Magda Majo pracuje jako junior účetní v Centru sdílených služeb společnosti Siemens, které v Ostravě zaměstnává přes 500 lidí. Centrum obstarává služby pro 36 zemí a hovoří se v něm 26 různými světovými jazyky.

Společnost Siemens měla dobré zkušenosti s pilotním projektem zaměstnávání zdravotně postižených a uspořádala několik setkání s organizacemi, které hledají příležitosti pro handicapované. Firma nabídla další volná místa, přičemž na setkání vystoupila také Magda Majo.

Nakonec v Siemensu našli práci další čtyři zdravotně postižení s různými handicapy.

Josef Fučík sdružení Život bez bariér zakládal před deseti lety. Sdružení pomáhá zdravotně postiženým a seniorům odhalit svůj potenciál a začlenit se do společnosti. O své klienty se stará komplexně: nabízí mimo jiné sociální služby, poradenství, aktivní sportovní a společenskou činnost a dopravu.

Josefův zaměstnavatel ho označuje za dříče a vizionáře. Fučík působí jako grafik a IT pracovník, shání pro sdružení peníze a stará se o jeho běh také jako údržbář, stavební dozor, svářeč, opravář a konstruktér kompenzačních pomůcek. Funguje dokonce jako bagrista na „bezbariérovém“ nakladači.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením vznikl v roce 2007. Cíleně se věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro handicapované, ale i osvětě a vzdělávání personalistů a vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají. 

Mediálními partnery soutěže Zaměstnanec roku 2014 jsou Český rozhlas, vydavatelství Economia a společnost LMC. 

Nominační formulář najdete ZDE.

Autoři: Petra Horáková
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama