reklama
reklama
4. 12. 2013 | poslední aktualizace: 4. 12. 2013  14:28
České firmy chtějí sladit práci a rodinu

České firmy se zapojí do projektu, který sladí práci a rodinu. Nabídnou flexibilní úvazky i dětské koutky

Prvních osm firem se zapojí do projektu ministerstva práce, který má pomoci sladit pracovní a osobní život. Začnou více prosazovat například flexibilní úvazky nebo vzdělávání na mateřské. Zaměstnanci by díky tomu měli být spokojenější, loajálnější a podávat lepší výkon.
Zuzana Keményová
Zuzana Keményová
redaktorka

První firmy, neziskové organizace, radnice a další instituce připravily plány ke sladění práce a rodiny svých zaměstnanců a začaly opatření také prosazovat. Jde o projekt ministerstva práce s názvem Audit rodina & zaměstnání financovaný Evropskou unií, který má pomoci lépe obě sféry života propojit.

Firmám, které se do projektu zapojily a mezi než patří například Tchibo Praha, Bosch Diesel nebo DPD CZ, ministerstvo předá speciální certifikáty. První neziskovky, které se rovněž projektu účastní, už certifikáty od zástupců ministerstva dostaly minulý týden.

Opatření, která mají přispět k větší harmonii mezi prací a rodinou, jsou například flexibilní a distanční pracovní úvazky nebo možnost zapojit se do vzdělávacích aktivit i pro rodiče na mateřské. Půjde ale také o dětské koutky ve firmách nebo dotované hlídání.

"Uvědomujeme si, že je potřeba reagovat na potřebu pracovního trhu, kde je citelná stále větší nutnost sladění pracovního a rodinného života," řekl k projektu Pavel Čáslava, náměstek ministra práce pro rodinu.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama