reklama
reklama
30. 7. 2013 | poslední aktualizace: 30. 7. 2013  17:04

Při náboru zaměstnanců může snadno dojít k diskriminaci. Jak se jí vyhnout?

Při obsazování jakékoliv pozice je potřeba brát v úvahu antidiskriminační zákon. Pokud by při náboru došlo ke střetu s tímto zákonem, může být zaměstnavatel nařčen z diskriminace.
redakce ProByznys.info
redakce ProByznys.info
Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Správně napsaný pracovní inzerát patří mezi dovednosti, bez kterých se neobejde žádná firma ani podnikatel, který plánuje nabírat nové zaměstnance. Ještě před několika lety jsme byli svědky inzerátů typu: „Hledáme vhodného kandidáta do mladého, dynamického týmu…“, „Hledáme ženu na pozici finanční účetní“ apod., které zdaleka nesplňovaly pravidla nestrannosti.

V současné době si již firmy hlídají, aby jejich inzeráty nebyly v rozporu se zákonem. „Nediskriminující“ inzerát musí být jednoznačně zaměřen na podrobnou charakteristiku požadovaných dovedností, schopností, zkušeností, profesní a osobnostní výbavy atd. Vše ostatní řeší až konkrétní proces výběrového řízení.

„Jakákoli „interní omezení nebo vymezení“ se v inzerátu již obvykle neobjevují,“ uvádí psycholožka práce a konzultantka v oblasti náboru, rozvoje a outplacementu Alena Sehnalová ze společnosti a.sense.

O tom, jak nediskriminovat v inzerátu, nai při samotném výběrovém řízení či pohovoru se můžete dočíst v následujícím článku.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama