reklama
reklama
23. 5. 2013 | poslední aktualizace: 23. 5. 2013  16:30
Právní poradna: Ohodnocení noční směny

Za hodinu noční práce náleží zaměstnanci příplatek ve výši 20 % průměrného hodinového výdělku

Dobrý den, jsem důchodce a dělám samé noční směny. Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na noční příplatek? Moc Vám děkuji za odpověď.
Mgr. Rudolf Pastorák
Mgr. Rudolf Pastorák
advokátní koncipient
Dnešní senior je mnohem aktivnější.
Dnešní senior je mnohem aktivnější.
autor: Matěj Stránský

Vážená tazatelko,

dle ustanovení § 125 zákoníku práce, náleží zaměstnanci za hodinu noční práce příplatek ve výši 20 % průměrného hodinového výdělku. Dle ustanovení § 78 odst. 1 písmeno j) se noční dobou rozumí doba mezi 22.00 hod. a 6.00 hod.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama