reklama
reklama
14. 1. 2013 | poslední aktualizace: 14. 1. 2013  18:00
Právní poradna: Výpověď po rodičovské dovolené

Předčasný návrat z rodičovské dovolené

Dobrý den, ráda bych se zeptala, na co mám nárok. 26. 9. 2012, mi skončila rodičovská dovolená, zaměstnavatele jsem 5. 9. 2012 upozornila, že bych měla nastoupit do zaměstnání 27. 9. 2012. On mi odpověděl, že mám schválenou rodičovskou dovolenou do 13. 2. 2013. Napsala jsem mu, že mi neumožnil nastoupit do zaměstnání. Mohu dát výpověď, protože mne nevzal zpět a nevyplatil mi ani žádnou náhradu mzdy? Mám také nárok na odstupné. Děkuji.
Mgr. Rudolf Pastorák
Mgr. Rudolf Pastorák
advokátní koncipient
Matka s dítětem. Ilustrační foto
Matka s dítětem. Ilustrační foto
autor: archiv HN

Vážená tazatelko,

zde záleží, zda jste zaměstnavateli před nástupem na rodičovskou dovolenou nahlásila, že budete čerpat tuto dovolenou v celém rozsahu tj. do doby než dítě dosáhne věku 3 let, resp. do 13. 2. 2013. Bylo-li tomu tak, nárok na předčasné vrácení do práce nemáte. Návrat do práce před koncem rodičovské dovolené je možný bylo-li to tak se zaměstnavatelem dohodnuto.

Ovšem bude-li mít zaměstnanec dohodnuto, že se do práce vrátí předčasně – tj. před koncem rodičovské dovolené, zákon nebrání tomu, aby zaměstnanec, po tom co opět do práce nastoupí, po čase znova nastoupil na rodičovskou dovolenou (samozřejmě, jen do doby, než dítě dosáhne věku tří let).

Vzhledem k tomu, Vám podání výpovědi nedoporučujeme, resp. nárok na odstupné při jejím podání Vám dle našeho mínění nevznikne.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama