reklama
reklama
28. 12. 2012 | poslední aktualizace: 28. 12. 2012  08:00
Podvody ze strany podřízených

Většina šéfů českých firem se setkává s podvody ze strany svých podřízených

Podle ankety televizní stanice Spektrum a agentury OPENN má celých 84 % vedoucích pracovníků a šéfů firem zkušenosti s výmluvami a zkoušením triků ze strany svých podřízených zaměstnanců, jak obejít své pracovní povinnosti.
- TZ -
Čtěte více o: statistika | zaměstnanec | podvod
Lékař - ilustrační foto
Lékař - ilustrační foto
autor: Thinkstock.com

Při vyhýbání se pracovním povinnostem se Čeští zaměstnanci nejčastěji vymlouvají na nemoc, na návštěvu u lékaře, či na přetížení pracovními úkoly. Mnozí zaměstnanci obvykle u lékaře tráví méně času, než uvádějí svému zaměstnavateli, navíc si prohlídky domlouvají úmyslně na termíny své pracovní doby.Většina zaměstnanců, vymlouvajících se na pracovní vytížení, je nachytána, jak tráví hodinu na obědové pauze, několikrát denně využívá pauzu na cigaretu a pravidelně brouzdá na internetu. Často si zaměstnanci také vymýšlejí či upravují služební cesty. S rozšířením využívání sociálních sítí se přišlo i na další častý trik výmluvy na nemoc, kdy si lidé ve skutečnosti léčí kocovinu a dávají veselé fotky z večerní party na Facebook a jiné sociální sítě.


Podle výsledků výzkumu se ovšem objevují i kreativnější výmluvy a triky typu: „Káva má na mě uspávací účinky.“ „Pes se bál doma sám.“ „Kocour má deprese.“ „Musím k lékaři dnes, protože se jim rozbil přístroj a zítra by mě již nevzali.“ „Přišla jsem pozdě do práce, protože jsem v tramvaji zjistila, že jsem si doma zapomněla sukni.“ Ať už jsou ale výmluvy jakékoli, ze 70 % své nadřízené nepobaví, ale zaručeně naštvou.

Autoři: - TZ -
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama