reklama
reklama
2. 11. 2012 | poslední aktualizace: 2. 11. 2012  17:16

Výpověď

Dobrý den, pracuju u firmy, kterou v dubnu 2012 odkoupila česká firma. Moje pozice cestujíci asistentka v této nové firmš není, smlouvu mám na dobu neurčitu s tím, že funkce asistentky je platná do 31.4.2013. Zaměstnavatel mi dal nabídku, že se mohu vrátit na pozici vedoucí prodejny, nebo pokud v trvalém bydlišti není volné místo, nabídl mi 2 měsíční výpovědní dobu dobu a 4 platy k tomu. V mém bydlišti místo není, ale v blízkosti asi 20 km se otevírá nová pobočka. Zaujímá mne, zda musím nabídku přijmout, i když moje funkce asistenky je platná až do 31.4.2013 Samozžřejmě pozice asistenky je placená dobře, takže z finačního hlediska je lepší si vzít odstupné. Nechci dělat vedoucí, plat by byl menší a firma leden až únor 2013 chce změnit platy na prodejnách.
Mgr. Rudolf Pastorák, advokátní koncipient
Výpověď - Ilustrační foto
Výpověď - Ilustrační foto
autor: Shutterstock

Vážená tazatelko,

Ve Vašem dotazu nezmiňujete, jakou pracovní náplň, místo výkonu práce a délku výpovědní lhůty máte v pracovní smlouvě uvedené.

Právě znění pracovní smlouvy je pro zodpovězení dotazu určující. Obecně totiž platí, že měnit smlouvu (jakoukoliv, tudíž i pracovní) lze je dohodou stran. Co se týče přijetí práce v jiné pobočce vzdálené 20 km od bydliště, zde je důležité, jaké místo výkonu máte v pracovní smlouvě sjednáno. Mimo toto místo Vás zaměstnavatel nutit pracovat nemůže a nebude-li mít pro Vás práci v tomto místě musí pracovní poměr ukončit. Ovšem spadá-li toto nové místo pod místo uvedené ve smlouvě, může Vám zaměstnavatel kdykoliv nařídit tam pracovat.

To samé lze říci i o mzdě za práci, kterou pobíráte, tj. je zde rozhodující znění pracovní smlouvy.Mašek advokáti s.r.o.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama