reklama
reklama
25. 10. 2012 | poslední aktualizace: 25. 10. 2012  15:07
Právní poradna: Pracovní volno bez náhrady mzdy

Volno na hledání nového zaměstnání

Minulý měsíc jsem dostala v práci nečekaně výpověď pro nadbytečnost, snažím se najít jiné zaměstnání, ale pohovory jsou většinou v takovém časovém období, kdy mám problém se na ně z práce dostavit. Zaměstnavatel mi nechce umožnit si na pohovor odběhnout a poté se vrátit zpět do práce, ale slyšela jsem, že by mi toto umožnit měl, zvlášť když mi sám dal výpověď. Prosím o radu v této věci.
Mgr. Rudolf Pastorák
Mgr. Rudolf Pastorák
advokátní koncipient
Zkouška - ilustrační foto
Zkouška - ilustrační foto
autor: HN – Jan Šilpoch

Vážená tazatelko,

máte pravdu, když ve svém dotazu uvádíte, že zaměstnavatel je povinen Vám po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců k vyhledání nového zaměstnání poskytnout pracovní volno (čl. 11 nařízení vlády 590/2006 Sb.).

Konkrétně se jedná o pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v týdnu nebo ve stejném rozsahu pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z týchž důvodů ( do této skupiny též spadá Vaše situace, kdy Vám zaměstnavatel dal výpověď dle § 52 písm. c) zákoníku práce ).

Pracovní volno je též možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama