reklama
reklama
3. 4. 2012 | poslední aktualizace: 3. 4. 2012  10:02
Právní poradna

Volno na hledání nové práce

Je možné čerpat půl dne volna na absolvování pohovorů, když má pracovní smlouva byla na dobu určitou a ze strany zaměstnavatele nebyla prodloužena. Tedy jsem přímo nedostala výpověď, ale po uplynutí lhůty stanovené ve smlouvě skončím pracovní poměr u současného zaměstnavatele.
Mgr. Rudolf Pastorák
advokátní koncipient
Čtěte více o: právní poradna | HR
Pracovni pohovor - Ilustrační foto
Pracovni pohovor - Ilustrační foto
autor: Shutterstock

Vážená tazatelko,

pro účely vyhledání nového zaměstnání má zaměstnavatel dle příslušných právních předpisů poskytnout zaměstnanci pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru.

Toto pracovní volno se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 půlden v týdnu, po dobu odpovídající výpovědní době v délce dvou měsíců. Ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu před skončením pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e) zákoníku práce, nebo dohodou z týchž důvodů.

Pracovní volno je možné se souhlasem zaměstnavatele slučovat. Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že povinnost zaměstnavatele uvolnit Vás pro tzv. jinou důležitou osobní překážku v práci se vztahuje k výpovědní době, kterážto podmínka ve Vašem případě splněna není.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama