reklama
reklama
25. 10. 2011 | poslední aktualizace: 25. 10. 2011  07:15
Respekt

Šťastný jako zaměstnanec

Proč se vyplatí dát lidem svobodu v práci?
Silvie Lauder
Silvie Lauder
Respekt
Čtěte více o: kariéra | benefity | práce
39C stransky R43 2011
39C stransky R43 2011
autor: Matěj Stránský

Dánové kvůli nim vymysleli nové slovo a nejvíc jich je zatím v Americe. Říká se jim svobodné firmy a staví na hlavu všechna klišé o práci jako otravné povinnosti, kde se musí poslouchat. A není to blouznění idealistů – ctitelé svobody v práci vydělávají hromady peněz a poslední krizí propluli bez nehody. Teď tato novinka nakukuje do Česka.

Svobodní a prosperující

Na „nástěnce nálad“ (jsme u ajťáků, takže přesněji na „mood boardu“) sice pár členů týmu kolegům zamračenými smajlíky oznamuje, že upršená říjnová středa jim náladu nedodala, ale návštěvník by to nepoznal.

Za projasněnou atmosféru přitom nemůže jen jahodový dort, který se chladí v ledničce na večerní oslavu narozenin, a nakonec ani šestimilionový loňský obrat, byť to samozřejmě nikomu nevadí. Ve vývojářské firmě Inmite jsou přesvědčeni, že za dobrou náladu v jejich týmu může svoboda.

„Život je moc krátký, aby se lidi nudili v práci,“ usmívá se Michal Šrajer, jeden z trojice otců zakladatelů společnosti, která se specializuje na vývoj aplikací pro chytré telefony a tablety.

Čtěte více v časopisu Respekt
Autoři: Silvie Lauder
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama