reklama
reklama
5. 9. 2011 | poslední aktualizace: 5. 9. 2011  15:18
Teplárenské sdružení: Šéf Topolánek

Potvrzeno: Topolánek povede Teplárenské sdružení. Zvolili ho jednomyslně

Bývalý český premiér - Mirek Topolánek - byl jednomyslně jmenován šéfem Teplárenského sdružení - tj. organizace, která zastřešuje zájmy českých tepláren. Topolánek v současnosti působí v čele společnosti VAE Controls Group.
Topolanek řeční na oslavách ODS
Topolanek řeční na oslavách ODS
autor: HN – Libor Fojtík

Výkonná rada Teplárenského sdružení jednomyslně zvolila někdejšího premiéra Mirka Topolánka svým předsedou.

Ve funkci expremiér nahradil bývalého ředitele Teplárny Brno Alexeje Nováčka, který nedávno sdružení opustil. Topolánek ve volbě neměl protikandidáta.

Topolánka do funkce navrhla společnost Elektrárna Opatovice, která patří do Energetického a průmyslového holdingu. Topolánek byl na získání postu favoritem díky svým kontaktům z politiky i proto, že obor energetiky je mu blízký.

Expremiér v současnosti působí ve funkci ředitele společnosti VAE Controls Group se zaměřením na energetiku a infrastrukturu.

Po odchodu z politiky se také loni ucházel o místo generálního ředitele Mezinárodní agentury pro energii (IEA), kandidaturu ale nakonec stáhl.

Osobnost bývalého předsedy vlády by měla pomoci teplárenství vypořádat se se současnými problémy. Sám Topolánek za hlavní problémy, kterým teplárenství čelí, již dříve označil hrozící růst cen uhlí, zvyšování DPH a zrušení bezplatného přidělování emisních povolenek.

Teplárenství se v současnosti potýká s řadou problémů a osobnost bývalého předsedy vlády by mu podle médií mohla pomoci. Teplárnám hrozí v budoucnu nedostatek uhlí, což zvýší ceny tepla. Sektor se v příštích letech také bude muset vyrovnat s přísnějšími požadavky na ekologický provoz a s nakupováním emisních povolenek.

Teplárenské sdružení funguje od roku 1991 a sdružuje všechny významné firmy tuzemského teplárenství.

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama