reklama
reklama
11. 3. 2011 | poslední aktualizace: 11. 3. 2011  09:22

John potvrdil kandidaturu do čela VV. Ve volbách hodlá obhájit post předsedy

Zároveň vyzval ke kandidatuře další výrazné tváře strany. Chce, aby véčkaři a straníci měli pestrou a výraznou nabídku na vedení.
ČTK, red dom
Čtěte více o: John Radek | Věci veřejné | volby | předseda

Předseda strany Věci veřejné a ministr vnitra Radek John bude v nadcházejících volbách obhajovat post předsedy strany. Dnes oficiálně oznámil  svou kandidaturu novinářům. Ke kandidatuře ale vyzval také nynější místopředsedkyni Poslanecké sněmovny a místopředsedkyni strany Kateřinu Klasnovou, další místopředsedkyni Karolínu Peake a poslance strany Milana Šťovíčka.

"Svou případnou roli stranického lídra chápu jako příležitost podporovat v růstu komunální politiky, poslance a ministry," prohlásil dnes John. Jeho kandidatura není překvapením, mezi členy a příznivci strany má nynější předseda výraznou podporu.

Místní organizace a užší vedení VV začaly ve čtvrtek nominovat kandidáty na lídra strany. Nový předseda VV, kterého příznivci strany vyberou v elektronickém hlasování, by měl být znám na konci května. Největším favoritem volby je zatím právě John.

O možnosti kandidovat hovořil už dříve například poslanec Michal Babák. Další členové strany by podpořili i kandidaturu místopředsedkyně VV a sněmovny Kateřiny Klasnové či jejího muže, ministra dopravy a hlavního sponzora strany Víta Bárty.

Zdroj blízký Johnovi Právu řekl, že předseda VV chce oslovit výrazné osobnosti působící ve středových politických formacích a také lidi viditelné v regionech, aby se angažovali ve VV.

Hlasování registrovaných příznivců na internetu přijde na řadu v termínu mezi 8. a 22. květnem. Hlasování bude považováno za platné, pokud se volby zúčastní přes deset procent všech oprávněných véčkařů. V opačném případě by se volba opakovala ve zkrácených lhůtách.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama