reklama
reklama
29. 8. 2010 | poslední aktualizace: 29. 8. 2010  19:41

Sobotka je pro přímou volbu předsedy ČSSD

Úřadující předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka je nakloněn tomu, aby straníci vybírali příštího šéfa ČSSD v přímé volbě, nikoli, aby ho za ně volili delegáti na stranickém sjezdu.
ČTK, red dom
Čtěte více o: ČSSD | předseda | volby
Konečné slovo ke způsobu volby vynese širší vedení strany po podzimních volbách. Předchozí šéf ČSSD Jiří Paroubek opustil funkci v reakci na výsledky voleb do sněmovny. Strana má v březnu vybrat jeho nástupce.

"Já bych pokládal za velmi důležité, aby příští předseda sociální demokracie měl silný mandát. A takto silný mandát může poskytnout přímá volba všemi členy sociální demokracie," řekl Sobotka v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize.

"Já se domnívám, že by to byla vhodná volba, budu tuto volbu podporovat a snažím se ji prosadit v rámci sociální demokracie," dodal. Potvrdil také, že rozhodnutí o způsobu volby má ústřední výkonný výbor strany na programu prvního zasedání po podzimních senátních a komunálních volbách.

Jak v sobotu informovala Mladá fronta Dnes, volba by byla vyhlášena na určitý den a strana by vyzvala své členy, aby vhodili hlasovací lístky do uren v krajských nebo okresních sídlech strany. Volba bude zřejmě dvoukolová jako volby do Senátu. Nyní se řeší, zda by se hlasy sčítaly již v jednotlivých regionech, nebo zda by se vozily ke sčítání až do Prahy.

O funkci předsedy již projevili zájem čtyři lidé: jihomoravský hejtman Michal Hašek, senátor Vladimír Dryml, současný úřadující šéf Bohuslav Sobotka a bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Paroubek nedávno řekl o středočeském hejtmanovi Davidu Rathovi, že by se v budoucnu mohl stát šéfem strany. Mezi sociálními demokraty to vyvolalo spory, proti Rathově kandidatuře se postavilo několik představitelů strany.
Autoři: ČTK, red dom
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama