reklama
reklama
11. 2. 2010 | poslední aktualizace: 11. 2. 2010  11:30

Leasingové firmy zažívají těžké časy. Trh jim klesl o 53 procent

Nejvíce, téměř o tři čtvrtiny, klesl leasing nemovitostí. Kromě toho, že firmy v krizi méně používají leasing k financování, jsou opatrnější i poskytovatelé leasingu a zpřísnili kritéria pro hodnocení zákazníků.
ČTK
ČTK
Čtěte více o: finance | ČLFA | úvěr

Hospodářská krize citelně poznamenala leasingový trh. Objem leasingu movitých věcí členů České leasingové a finanční asociace loni klesl meziročně o 53,3 procenta na 44,2 miliardy korun. Ještě více – o plných 72 procent na 3,2 miliardy korun – poklesl leasing nemovitostí. Objem poskytnutých spotřebitelských úvěrů se snížil o 24,5 procenta na 41,06 miliardy korun.

"Zhoršující se ekonomické prostředí vedlo k podstatnému snížení úvěrových aktivit a poklesu poptávky spotřebitelů po úvěrech," uvedl předseda představenstva asociace Martin Kofroň.

Poskytovatelé nebankovních finančních produktů podle něj reagovali na vývoj ekonomiky zpřísněním kritérií pro hodnocení zákazníků, méně kvalitní poptávky tak byli nuceni odmítat.

Trhu nadále dominoval leasing silničních vozidel. Ale zatímco podíl leasingu osobních aut se zvýšil, naopak klesal tržní podíl leasingu nákladních aut a lehkých užitkových automobilů. A to především kvůli úpravě odpočtu daně z přidané hodnoty u osobních vozů v polovině loňského roku.

Autoři: ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama