reklama
reklama
24. 9. 2009 | poslední aktualizace: 24. 9. 2009  16:00

Počet nově nezaměstnaných v USA klesá už třetí týden za sebou

Počet lidí, kteří pobírají podporu déle než týden, se snížil o 123 000 na 6,14 milionu. Americké akcie po zveřejnění zprávy mírně posílily.
pam, čtk
Čtěte více o: USA | nezaměstnanost | práce

Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech se minulý týden překvapivě snížil na 530 000 z revidovaných 551 000 v předchozím týdnu. Oznámilo to ve čtvrtek americké ministerstvo práce. Počet nových žadatelů tak klesal tři týdny za sebou, což je podle agentury AP důkazem, že propouštění zaměstnanců v USA nadále polevuje.

Počet lidí, kteří pobírají podporu déle než týden, se snížil o 123 000 na 6,14 milionu. Americké akcie po zveřejnění zprávy mírně posílily. "Údaje jsou opět lepší, než se očekávalo," uvedl analytik Steve Goldman ze společnosti Weeden & Co. "Celkově je to pro trh mírně pozitivní zpráva," dodal.

Americký prezident Barack Obama minulý týden uvedl, že ekonomika Spojených států začíná opět růst, ale dostatečnou tvorbu nových pracovních míst nelze očekávat dříve než v příštím roce.

Obama na počátku roku sliboval, že díky přijetí rozsáhlého programu na podporu hospodářského růstu letos míra nezaměstnanosti nepřesáhne osm procent. Minulý měsíc se však nezaměstnanost vyšplhala na 26leté maximum 9,7 procenta. Americká ekonomika tak od února, kdy Kongres stimulační plán schválil, přišla o více než 2,5 milionu pracovních míst.

Autoři: pam, čtk, Reuters
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama