reklama
reklama
29. 8. 2009 | poslední aktualizace: 29. 8. 2009  20:28

Whirpool zavře továrnu v Indianě a propustí přes tisíc lidí

Americká společnost Whirlpool chce během příštího roku zavřít svůj výrobní závod v Evansville ve státě Indiana a část výroby přesunout do Mexika. V souvislosti s tímto krokem by propustila asi 1100 lidí.
red
red
Čtěte více o: průmysl | propouštění
Whirlpool je největším světovým výrobcem takzvané bílé techniky, což jsou pračky, chladničky a další přístroje pro domácnost. "Vzhledem k poklesu, kterým prochází celé odvětví, musí Whirlpool přesunout výrobu do větších, novějších a úspornějších továren. V kategorii chladniček jsou takové závody v Mexiku," řekla k plánům firmy analytička společnosti Cowen & Co Laura Champineová.

Firma si v posledních dvou čtvrtletích vedla nad očekávání dobře, hlavně díky větším úsporám. Plán zrušit v USA zmíněných asi 1100 pracovních míst prý vyhlídky firmy na letošní rok nijak neovlivní. O úsporách, které tento krok přinese, ovšem firma hovořit nechtěla.

Whirlpool se nyní snaží najít nejvhodnější lokalitu, kde by umístil svou divizi Refrigeration Product Development Center. Ta je teď v areálu závodu v Evansville a zaměstnává asi 300 lidí.

Zatímco Whirlpool už má jasno v tom, že výrobu chladniček s mrazicím boxem v horní části spotřebiče přesune na svou divizi v Mexiku, management zatím neví, kde se budou vyrábět zařízení na výrobu ledu.

Whirlpool už konsolidoval výrobu v Číně a snížil příspěvky, které vyplácí zaměstnancům na důchod. Zavřel několik závodů a snížil kapitálové výdaje, aby v průběhu hospodářské recese a celkového poklesu poptávky omezil výdaje.

Firma uvedla, že výhled tvorby zisku a peněžních toků na letošní rok zůstává beze změn. V červenci už ale zvýšila spodní pásmo předpokládaného zisku na akcii ze tří dolarů na 3,50 USD. Horní hranici pásma nechala na čtyřech dolarech. Akcie firmy se nyní prodávají za zhruba 66 dolarů (asi 1170 Kč).
Autoři: red, ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama