reklama
reklama
3. 8. 2009 | poslední aktualizace: 3. 8. 2009  17:56

ČSA do března 2010 propustí stovky lidí

ČSA jedná s odbory o propouštění, na nich nyní závisí, zda se naplní maximální zákonná hranice 860 lidí bez práce.
foto: ČSA
Čtěte více o: ČSA | propouštění

České aerolinie budou v tomto týdnu informovat úřad práce v Praze 6 o možném propuštění až 860 lidí v období od letošního září do března 2010 . Původní informaci potvrdila mluvčí firmy Hana Hejsková. Podle ní tím firma plní zákonnou povinnost, přičemž uvedené číslo je horní hranicí. Celkem ČSA zaměstnávají zhruba 4600 lidí.

Propouštění se má týkat všech činností firmy, nevyhne se zřejmě ani pilotům, mechanikům či letuškám. "O nutnosti snížit počet zaměstnanců byly na dnešním setkání s vedením společnosti informováni zástupci odborových organizací. V nejbližších dnech budou probíhat jednání s každou z odborových organizací s cílem najít způsob, jak zmírnit dopady do sociální oblasti," uvedla Hejsková.

Definitivní čísla stojí na odborech

Konečná velikost skupiny nuceně odchozích a jejich profesní zaměření prý budou známy až po skončení všech jednání s odbory. Propouštění se týká řádově stovek lidí. Firma rozložila snižování stavů do sedmi měsíců v závislosti na úbytku letové kapacity a útlumu poptávky po létání.

ČSA: 28 mechaniků si nenechalo snížit platy; budou propuštěni - čtěte ZDE

ČSA nemají to hlavní: pasažéry. Od počátku roku prodělaly 1,3 miliardy - čtěte ZDE

"Propad výnosů pokračuje oproti původním předpokladům i v letní sezóně, trh se nadále zmenšuje," uvedla Hejsková. Firma ohlásila na začátek podzimu rozsáhlá úsporná opatření. Zruší například jedinou celoroční dálkovou linku Praha - New York, omezení čeká i evropskou síť.

ČSA jsou nyní v procesu privatizace, která by měla skončit na podzim. Firma ve čtvrtletí vykázala ztrátu 1,3 miliardy Kč.

Autoři: foto: ČSA
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama