reklama
reklama
7. 7. 2009 | poslední aktualizace: 7. 7. 2009  16:37

Ministerstvo obrany mohutně šetří: Z armády odejde 1800 lidí

Ministerstvo obrany musí oproti loňsku ušetřit sedm miliard korun. Bude proto masově propouštět.
oL, ČTK
Čtěte více o: obrana | Barták Martin | práce

Ministerstvo obrany v úterý oznámilo radikální personální zásah. Jak informoval novináře náčelník generálního štábu Vlastimil Picek, kvůli škrtům v rozpočtu resortu opustí v nejbližší době armádu 1800 lidí, z toho 400 z generálního štábu a jemu podřízených organizací. Tisíc zaměstnanců ministerstva obrany ztratí práci v jednotkách společných sil, 400 v silách podpory. Propuštěno bude 1200 vojáků a 600 občanských zaměstnanců.

Vedle toho přímo na ministerstvu obrany ztratí práci další tisícovka civilistů. Ministr obrany Martin Barták nicméně slibuje uchráněny budou jednotky bojového nasazení. Česko se také zúčastní všech plánovaných zahraničních misí.

Úřad bude šetřit i seškrtáním volných tabulkových míst. Celkem by tak chtěl uspořit peníze za 4500 zaměstnanců.

Je to změna, až dosud armáda naopak z krize těžila, pracovat v ní chtělo více lidí než dříve.

Obrana musí přikročit k úsporným opatřením, její rozpočet se sníží proti letošnímu roku o asi sedm miliard korun. Ještě loni přitom vláda odsouhlasila střednědobý výhled rozpočtu resortu s limitem pro rok 2010 o více než deset miliard vyšším.

Letos je k dispozici 56,4 miliardy, ale v rámci protikrizových opatření se už muselo ministerstvo rozloučit s více než 1,5 miliardy korun.

Autoři: oL, ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama