reklama
reklama
2. 7. 2009 | poslední aktualizace: 2. 7. 2009  12:22

Potvrzeno: Závod Siemensu na Zličíně musí propustit všechny zaměstnance

Společnost Siemens Kolejová vozidla nyní jedná s potencionálními investory, kteří mají zájem pouze o její pozemky či stroje. Pracovníci dostanou podle dohody z loňského roku odstupné ve výši šestnácti platů.
Jan Záluský
Jan Záluský
Vedoucí speciálního obsahu
Čtěte více o: Siemens | vlak | propouštění

Na čtvrtečním jednání s odbory oznámilo vedení společnosti Siemens Kolejová vozidla, že propuštění všech tisíc zaměstnanců v souvislosti s letošním plánem továrnu na pražském Zličíně zavřít, je už neodvratné. Nepodařilo se totiž najít investora, který by měl zájem koupit firmu jako celek.

Nyní společnost jedná s potencionálními investory, kteří mají zájem pouze o její pozemky či stroje. "Výpovědi začnene dávat na začátku srpna," potvrdil mluvčí společnosti Siemens Petr Sedláček.

Pracovníci dostanou podle dohody z loňského roku odstupné ve výši šestnácti platů. Protože firma už přestala vyplácet takzvanou výkonnostní prémii, díky které mzdy zaměstnanců za uplynulý rok vyletěly téměř trojnásobně, odstupné bude vypláceno už pouze z průměrného platu. Ten se loni v podniku Siemens Kolejová vozidla pohyboval okolo 31 400 korun.

Jednání s investory nicméně dále pokračují. "Z původně oslovených 500 firem nyní jednáme jen s několika zájemci," řekl Sedláček. Siemens se rozhodl skončit s výrobou kolejových vozidel v Česku loni, kvůli nadbytečným kapacitám v celé Evropě. Ve zličínské továrně se vyráběly například vagóny pro metro, tramvaje nebo vybavení pro švýcarské dráhy.

Zastavení vyplácení prémií 

Zaměstnancům společnosti Siemens Kolejová vozidla firma ve středu přestala podle dohody z minulého roku vyplácet výkonnostní prémii, kterou spustila loni v srpnu. Potvrdil to mluvčí firmy Petr Sedláček.

Důvodem jejího zavedení byl tehdy tlak zaměstnanců na vedení, poté co se dozvěděli o plánu koncernu továrnu letos ke konci roku zavřít. Díky prémii se zaměstnancům zvedla během roku vyplácená mzda téměř trojnásobně.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama