reklama
reklama
27. 5. 2009 | poslední aktualizace: 27. 5. 2009  14:19
Zaměstnanecké poukázky

Nový benefit pro zaměstnance veřejné zprávy

Zaměstnanci obecních úřadů, škol nebo nemocnic mohou nyní využívat speciální typ zaměstnaneckých poukázek vytvořený přímo pro ně. Fokus Pass, poukázku, kterou na trh uvádí společnost Sodexo Pass Česká republika, je určen pro zaměstnance veřejné správy a měl by především zjednodušit čerpání Fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP).
Čtěte více o: benefity

Doposud byli zaměstnanci institucí veřejného sektoru do určité míry diskriminováni oproti zaměstnancům v soukromých společnostech. Pokud jim nevyhovovalo čerpání některého z pevně definovaných benefitů – např. pronájem tenisových kurtů či lístky do divadla na předem určené představení, často byli o čerpání benefitů ochuzeni. „Fokus Pass zaměstnanci umožňuje využití FKSP prostředků podle individuálních potřeb. Navíc platí, že zaměstnanci z takto poskytnutého plnění neodvádějí daň ani odvody na sociální a zdravotní pojištění,“ vysvětluje výhody produktu Tomáš Kopřiva, marketingový ředitel Sodexo Pass. „Fokus Pass je poskytován zaměstnavatelem, tedy institucí veřejné správy, za cenu sníženou o příspěvek z FKSP, který může být ve výši až 100 % z ceny. Zároveň je splněna zákonem stanovená podmínka, že poukázku uhradil zaměstnavatel,“ dodává Kopřiva.
Fokus Pass je poskytován v nominálních hodnotách 100, 200, 500, 1000 Kč a zahrnuje mnoho oblastí včetně relaxace, sportu, kultury, rekreace a cestování u více než 5000 partnerských provozoven. Při zachování účelovosti použití si tedy lze vybrat ze široké nabídky výhod.
„Systémy poskytování zaměstnaneckých výhod patří dnes mezi standardní nástroje motivace zaměstnance. Jsme rádi, že Fokus Pass napomáhá nastavit tento systém efektivně i v oblasti veřejné správy, na kterou bylo dosud trochu zapomínáno,“ popisuje Tomáš Kopřiva. „Zda nový benefit zaměstnanci veřejné správy získají, záleží na jejich zaměstnavatelích. Fokus Pass vedle úspory finančních nákladů ušetří zaměstnavateli mnoho času a práce s administrativou. Proto očekávám, že bude hojně využíván.

Více informací najdete na www.sodexo.cz , www.mujPass.cz  a na www.sodexo-darky.cz  

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama