reklama
reklama
13. 5. 2009 | poslední aktualizace: 13. 5. 2009  14:21

Nezneužívat krizi na úkor zaměstnanců

Evropská odborová konfederace (EOK) pořádá třídenní akci proti údajnému zneužívání dopadů krize na úkor zaměstnanců. Zahájí ji ve čtvrtek odborářská demonstrace v Madridu, v pátek se bude demonstrovat v Bruselu a sobotu bude vedle Prahy dějištěm velké odborářské demonstrace Berlín.

Sobotní pražské demonstrace, jejímž spolupořadatelem je vedle EOK Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), se na Hradčanském náměstí spolu s domácími odboráři zúčastní jejich kolegové z 11 zemí EU. Ze zahraničí přijede asi 4000 lidí. Novinářům to v Praze řekl místopředseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. Organizátoři věří, že demonstrovat přijdou desetitisíce lidí.

"Demonstrace má hlavně upozornit na to, aby se krize nezneužívala vůči zaměstnancům," řekl Zavadil. "Některé zákony, které byly projednávány ve vládě, se nám nelíbí, protože poměrně hodně velkým způsobem zhoršují postavení zaměstnanců," dodal.Odborářům nejvíce vadí připravované návrhy novely zákoníku práce a záměry bývalé vlády na pokračování důchodové reformy.

Zdroj: čtk

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama