reklama
reklama
4. 3. 2009 | poslední aktualizace: 3. 3. 2009  17:39

Volno na přípravu a zkoušky

Zajímalo by mne, zda mám nárok na dlouhodobější volno vzhledem k tomu, že učím na plný úvazek a čekají mne v červnu dvoukolové státní zkoušky. Je zákonem stanovena nějaká lhůta, kterou můžu využít na přípravu i na samotné vykonání zkoušek?
Mgr. Lucie Suchá, advokátní koncipient, Mašek advokáti s.r.o

Otázku zvyšování kvalifikace zaměstnanců řeší ust. § 231 a následujících zákoníku práce. Zákon stanoví minimální rozsah pracovního volna, které při zvyšování kvalifikace zaměstnanci přísluší. Vyšší nebo další práva mohou být stanovena dohodou mezi zaměstnancem a zaměstnavatele. Na přípravu a vykonání státní závěrečné zkoušky, státní rigorózní zkoušky a státní doktorské zkoušky je ze zákona zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného měsíčního výdělku v rozsahu 40 pracovních dnů.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama