reklama
reklama
12. 3. 2008 | poslední aktualizace: 12. 3. 2008  10:27
Benefity

Mladí chtějí hlavně plat a benefity

Nový výzkum tzv. Generace Y odhalil, že mladí lidé se v souvislosti s budoucí kariérou nejvíce zajímají o svůj plat a benefity.
Čtěte více o: benefity
Benefity - ilustrace
Benefity - ilustrace
autor: Paul Matthew Photography, shuttershock.com

Výzkumu, který zpracovaly společnosti Robert Half International a Yahoo! HotJobs, se zúčastnila tisícovka zástupců Generace Y (známých též jako „Millenials“), ve věku 21 až 28 let.

Na otázku, jaká je jejich největší kariérní priorita do budoucnosti, odpovědělo 33 procent respondentů „plat a zdravotní/důchodové benefity“. Pro 26 procent je prioritou stabilita jejich pracovních míst a 23 procent si přeje spokojenou kariéru.

„Profesionálové z Generace Y, které jsme zkoumali, byli soustředění na praktické otázky, jako je našetření dostatku peněz na důchod či schopnost vyvážit pracovní život s rodinnými povinnostmi,“ uvádí v tiskové zprávě viceprezidentka Robert Half International Reesa Statenová. „Tyto základní potřeby v otázce kvality života jsou stejné u všech demografických kategorií na pracovišti.“

Generace Y chce podle Statenové ty nejlepší zdravotní a důchodové benefity, které zaměstnavatelé mohou poskytnout a také vymezené kariérní cesty. Pro získání těchto profesionálů by tedy firmy měly vytvářet srozumitelné programy v těchto oblastech, detailně je propagovat na svých webových stránkách a zdůrazňovat během náborového procesu.

Zdroj: insite, Business & Legal Reports

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama