reklama
reklama
24. 7. 2003 | poslední aktualizace: 24. 7. 2003  15:34

Evidují přes 30 tisíc nezaměstnaných

Náklady 11 milionů slovenských korun si vyžádal vývoj a zavedení projektu nazvaného "Pracovní trh přes internet" (PIT), který umožní slovenským firmám a obcím bezplatně získávat prostřednictvím internetu údaje o evidovaných nezaměstnaných z databází úřadů práce a přímo je oslovovat s nabídkou práce. Na tiskové konferenci v Košicích o tom dnes informovali představitelé společnosti ISOMI.
Zdena Bočarovová

Společnost ISOMI, která je tvůrcem projektu, zatím PIT zavedla ve třech okresech Slovenska: v Čadci, v okrese Košice- okolí a v Popradu.
První fáze projektu potrvá podle ředitelky společnosti ISOMI Jany Žilčayové do konce září. Po jejím vyhodnocení pak bude muset představenstvo Národního úřadu práce rozhodnout, zda zapojí do projektu také další úřady a obce. Žilčayová dodala, že v současnosti je v systému evidováno asi 30.000 nezaměstnaných 1500 různých profesí, přičemž s nabídkou zapojit se do projektu oslovili asi 15.000 slovenských firem.
Do systému ale budou mít přístup také nezaměstnaní prostřednictvím jakéhokoli počítače s připojením na internet nebo také prostřednictvím jednoho z 30 informačních kiosků, které byly či budou instalovány na úřadech práce a obecních úřadech.
Projekt je součástí programu zavádění informačních technologií v samosprávě, který nastartovalo Sdružení měst a obcí Slovenska (ZMOS). Právě 17 obcí totiž podle předsedy Sekce informatiky ZMOS Štefana Zachariáše stálo také při zrodu akciové společnosti ISOMI před dvěma lety a jsou i akcionáři této firmy.
(čtk)

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama