reklama
reklama
31. 1. 2003 | poslední aktualizace: 1. 9. 2012  22:17
Benefity

Benefity na jedničku

Kolik dáte? Jaký bude můj plat? Za kolik budu pracovat? Ať vyřčená tak či onak, otázka je to téměř základní, při navazování nového pracovního vztahu nezbytná. Odpověď na ni je často nejdůležitější při rozhodování uchazeče o konkrétní pracovní místo. Ovšem v současnosti existují i další otázky, odpovědi na něž mohou ovlivnit rozhodování kandidáta stejně podstatně: jaké firma nabízí zaměstnanecké výhody? A co benefity ve vašem podniku, existují nebo ten termín slyšíte poprvé?
Zdena Bočarovová
Čtěte více o: benefity
Benefit - ilustrace
Benefit - ilustrace
autor: REUTERS, SHUTTERSTOCK

Jednoznačnou odpověď na tyto otázky může bez otálení poskytnout Oskar, Český Mobil a.s. Benefity nabízí formou nebývale obšírnou a vybrat si z té spousty báječných výhod je pro zaměstnance jistě nesnadný úkol. Za širokou paletou zaměstnaneckých výhod a jejich postupným uváděním do života společnosti stojí ředitelka HR paní Dana Juřičková:

 „Oskar si je vědom, že zaměstnanecké výhody představují důležitou součást celkového odměňování zaměstnanců.  Máme proto i na rok 2003 připravený balíček zaměstnaneckých výhod a věříme, že ti, kterým je určen, si vyberou ke své spokojenosti.“

 

Kdo má na zaměstnanecké výhody nárok? 

„Program je určen zaměstnancům, kteří splňují následující podmínky: mají s Oskarem uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou a zároveň nejsou ve výpovědní lhůtě, popřípadě mají s Oskarem uzavřenou smlouvu na dobu určitou, jako  zástup za zaměstnankyně (zaměstance) na mateřské (rodičovské) dovolené, nebo základní vojenské službě, pracují na plný úvazek nebo na částečný pracovní úvazek pod podmínkou, že pracují alespoň 22 hodin týdně.

Výhody jsou u vás rozděleny do několika kategorií...

„ Ano, na prvním místě stojí základní zaměstanecké výhody. To je kupříkladu 5 dnů cílené dovolené navíc.  Všichni zaměstnanci mají nárok na 4 týdny placené dovolené na zotavenou během jednoho kalendářního roku. Nad rámec zákonem stanovené dovolené Oskar nabízí dalších 5 dní placené dovolené navíc. “

Občerstvení zdarma a poukázky na stravování už se staly součástí života i jiných firem, natož pak u Oskara. Co nabízíte ještě?

„Poskytujeme slevu na dovolenou, pokud si zaměstnanec zakoupí zájezd u vybraných cestovních kanceláří. Pak stačí, když při nákupu předloží identifikační kartu Oskar a sleva je  mu poskytnuta.“

To tedy byly některé ze základních benefit. Ale vy nabízíte i další výhody, a to podle výběru a zajímavého klíče. 

„Jelikož má každý rozdílné zájmy a potřeby,  Oskar nabízí také volitelné zaměstnanecké výhody. Z celkového balíčku volitelných zaměstnaneckých výhod si zaměstnanec vybere ty, které ho nejvíce zajímají a mezi ně rozdělí své body. Každý má přidělen určitý počet bodů v závislosti na tom, zda pracuje u Oskara celý rok, nebo pouze jeho část.

Volitelné zaměstnanecké výhody můžete čerpat až od prvního dne měsíce následujícího po skončení vaší zkušební doby.

Platí tu určité pevně stanovené zásady: Jednou objednané benefity není možné měnit.

Rozdíl částky mezi cenou benefitu a  navolenými body se neproplácí.

Proto doporučujeme každému nejdříve si pozorně přečíst informace o jednotlivých benefitech, o tom, kolikrát si daný benefit může zvolit, co udělat, aby benefit nepodléhal dani, kolik bodů benefit stojí. Některé benefity mají stanovený minimální nebo fixní počet bodů, které do nich musíte investovat, pokud se je rozhodne čerpat. 

Zaměstnanecké výhody není nutné vybírat najednou, lze si počkat a objednat si, až si je každý jistý, že daný benefit opravdu využije.“ 

Například kapitálové životní pojištění a penzijní připojištění patří do vašeho balíčku volitelných výhod.

„V případě zájmu zaměstnance může Oskar přispívat na jeho kapitálové životní pojištění a/nebo penzijní připojištění. Za každý bod, který investuje, Oskar přispěje ročně konkrétní částkou.

Body lze rovněž investovat i do veřejné dopravy MHD Praha, nárok na tento příspěvek mají i mimopražští. Nebo mohou získat příspěvek na benzín, pokud dojíždějí do práce autem.

V rámci volitelných zaměstnaneckých výhod je možné zvolit si zdravotní péči hrazenou Oskarem i pro členy rodiny.“

Oskar přispívá na fitness centra a kolektivní sporty provozované dlouhodobě. A na co ještě?

„Slevu poskytujeme i na nákup mobilního telefonu. Aby byl přístup k této zaměstnanecké výhodě co nejsnažší, pro mobilní telefon si zaměstnanec nemusí chodit do obchodu, ale bude mu doručen poštou na místo, které si sám určí (domů, do práce, apod.).

Další je například kulturní vyžití pro pražské i mimopražské zaměstnance...“

Je nesporné, že odpovědi na otázky z úvodu - kolik dáte a co k tomu – by nám v Oskaru vyrazily dech a asi bychom s rozhodnutím, vzít či nevzít místo v Českém Mobilu a.s., vůbec neváhali. Pro ostatní zaměstnavatele nechť je oskarovská zkušenost poučením, radou, vodítkem – získat a udržet dobré pracovníky znamená starat se o ně co nejlépe. A kdo má skutečný zájem dovědět se víc, nechť se uchýlí přímo ke zdroji - k paní Daně Juřičkové do Oskara.

 

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama