reklama
reklama
6. 6. 2008 | poslední aktualizace: 6. 6. 2008  13:28

Nejlepší zaměstnavatelé střední a východní Evropy

Společnosti McDonald’s a Microsoft se staly regionálními vítězi - jsou Nejlepšími zaměstnavateli v zemích střední a východní Evropy. Mezi 30 Nejlepšími zaměstnavateli středoevropského regionu se umístily také 4 české a 4 slovenské společnosti.

Hewitt Associates, největší mezinárodní poradenská a outsourcingová společnost v oblasti řízení lidských zdrojů, vyhlásila 5. června vítěze dalšího ročníku studie Nejlepší zaměstnavatelé střední a východní Evropy. Studie proběhla za podpory časopisu The Wall Street Journal Europe ve 12 zemích a bylo do ní zapojeno téměř 600 společností, reprezentující názory více než 120 000 zaměstnanců a 3 000 zástupců vrcholového managementu. Studie ukázala, že Nejlepší zaměstnavatelé s vysoce motivovanými týmy jsou úspěšnější jak v dosahování obchodních cílů, tak i v získávání, udržování a motivování svých klíčových zaměstnanců.

McDonald’s a Microsoft

V čele žebříčku velkých společností se umístila společnost McDonald’s Rusko. První místo v žebříčku malých a středních společností obsadila slovinská pobočka společnosti Microsoft. Společnost Microsoft obdržela navíc zvláštní uznání a ocenění za výjimečné regionální umístění. Microsoft se studie zúčastnil v šesti zemích - ve Slovinsku, Rusku, Polsku, Slovensku, České republice a Ukrajině a umístil se mezi Nejlepšími zaměstnavateli ve všech zmíněných zemích.
”Lidé jsou pro nás tím nejdůležitějším zdrojem, na kterém stojí naše podnikání. Proto je získávání talentů prioritním úkolem každého z nás,” říká Vahe Torossian, prezident společnosti Microsoft pro střední a východní Evropu. “Napříč celou korporací se snažíme nejen získat nové zaměstnance na konkrétní práci, ale rovnou zvažujeme možnosti rozvoje jejich kariéry v rámci dané země i mezinárodně.”

Prokazatelné přínosy

"Rozhodnutí pracovat na zvyšování motivovanosti zaměstnanců přirozeně vyplývá z obchodní logiky,“ říká Zsolt Szelecki, ředitel poradenské divize společnosti Hewitt Associates za střední a východní Evropu. "Výsledky jasně dokazují, že motivovaní zaměstnanci zvyšují výkon celé společnosti. Fakt, že Nejlepší zaměstnavatelé vykazují o 24% vyšší návratnost pro akcionáře, je jedním z ukazatelů hodnoty, kterou společnostem přináší budování dlouhodobé motivovanosti zaměstnanců. Vidíme i další přínosy, Nejlepší zaměstnavatelé mají o 15% nižší fluktuaci než je průměr, dostávají čtyřikrát více životopisů od uchazečů a mají o 45% nižší průměrnou absenci z důvodu nemoci, což v praxi znamená 4,8 dní namísto 7 dní na zaměstnance za rok.“

Žebříček 15 Nejlepších zaměstnavatelů malých a středních společností a velkých společností

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama