reklama
reklama
11. 10. 2017 | poslední aktualizace: 11. 10. 2017  07:30

Alen Novosad vede zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Chorvatsku

Vedení zahraniční kanceláře CzechTrade v chorvatském Záhřebu se nově ujal Alen Novosad, který dosud působil jako ředitel organizačních složek ve stavebních společnostech Metrostav a Subterra.
-rkp
Čtěte více o: personálie | obchod | CzechTrade | Chorvatsko
Silueta - muž
Silueta - muž
autor: Shutterstock

Alen Novosad (48) se podílel na realizaci několika významných infrastrukturních staveb v Chorvatsku a poskytoval poradenské a tlumočnické služby českým společnostem z celé řady oborů. 

„Je až neuvěřitelné, jak mají Chorvaté a Češi k sobě blízko a jak dobře se znají, a naopak jak málo vzájemně obchodují. Přitom obchodních příležitostí je mnoho. Investice do vodohospodářské, odpadové a železniční infrastruktury a energetiky, krátká, ale mimořádně intenzivní turistická sezona, probouzející se průmyslová výroba a aktuální turbulence na potravinářském trhu představují příležitosti pro české dodavatele i investory. Naše kancelář ráda pomůže českým exportérům přiblížit a zvládnout specifika chorvatského, ale i slovinského trhu,“ říká Alen Novosad.

Nový vedoucí je vystudovaným bohemistou z Filozofické fakulty Univerzity v Záhřebu. Dodnes na této vysoké škole svůj obor vyučuje. S Českou republikou pojí Novosada nejen české kořeny, ale také dětství strávené v Praze a především spolupráce s českými podnikateli. Kromě mateřských jazyků chorvatštiny a češtiny ovládá angličtinu a ruštinu.

Ve volném čase se věnuje cyklistice, lyžování a cestování.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama