reklama
reklama
10. 9. 2017 | poslední aktualizace: 10. 9. 2017  13:54

Eva Zamrazilová míří do čela Národní rozpočtové rady

Ministerstvo financí navrhuje na pozici předsedkyně Národní rozpočtové rady Evu Zamrazilovou. Ta dříve působila jako členka Bankovní rady České národní banky. Národní rozpočtová rada vznikla letos na základě zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti.
-rkp
Eva Zamrazilová míří do čela Národní rozpočtové rady.
Eva Zamrazilová míří do čela Národní rozpočtové rady.
autor: HN - Jiří Koťátko

Eva Zamrazilová (56), hlavní ekonomka České bankovní asociace a bývalá členka Bankovní rady ČNB, by se měla stát předsedkyní Národní rozpočtové rady. Počítá s tím návrh ministerstva financí, který bude v pondělí schvalovat vláda. MF o tom informovalo na internetu.

Rada vznikla letos na základě zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti. Jejím cílem je provádět nezávislé hodnocení rozpočtové politiky, plnění rozpočtových pravidel nebo vydávat zprávu o dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí. Rada je tříčlenná a funkční období jejich členů šestileté. Předsedu rady navrhuje vláda, jednoho člena rady Senát a jednoho Česká národní banka. Navržené kandidáty pak schvaluje Poslanecká sněmovna.

Eva Zamrazilová je v současnosti hlavní ekonomkou České bankovní asociace. V letech 2008 až 2014 byla členkou Bankovní rady ČNB. Předtím od roku 1994 působila jako analytička v Komerční bance.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama