reklama
reklama
19. 7. 2017 | poslední aktualizace: 19. 7. 2017  15:55
Kubů řídí vztahy Microsoftu s veřejnou správou

René Kubů ředitelem pro veřejnou správu společnosti Microsoft, David Frantík míří do regionu CEE

Obchodním ředitelem pro sektor veřejné správy pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Microsoft se k 1. červenci 2017 stal René Kubů. Bude zodpovídat za rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství. Dosavadní šéf této divize, David Frantík, přebírá řízení obchodních aktivit pro veřejnou správu ve střední a východní Evropě.
René Kubů, ředitel pro veřejnou správu společnosti Microsoft
René Kubů, ředitel pro veřejnou správu společnosti Microsoft
autor: archiv

René Kubů nastoupil do Microsoftu v březnu 2016 jako ředitel pro obchodní strategii s cílem podpořit implementaci strategických priorit v oblasti transformace do cloudu a rozvoj projektů digitální transformace pro jednotlivá průmyslová odvětví. V roli ředitele pro veřejnou správu bude zodpovídat za rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v sektoru státní správy, samosprávy, zdravotnictví a školství.

Technologie mění každý aspekt našeho života a denodenně posouvají hranice možného. Chceme přispět k využití moderních technologií k tomu, aby veřejná správa byla k občanům přátelštější, dostupnější, efektivnější a rychlejší. Mezi moje priority dále patří kybernetická bezpečnost a zavádění směrnice GDPR, moderní zdravotnictví, řešení pro chytrá města a obce a také vzdělávání,“ uvedl René Kubů a dodal: „Působil jsem dlouho ve výrobním odvětví a vnímám měnící se potřeby na dovednosti zaměstnanců v důsledku šíření moderních technologií, automatizace a robotizace. Digitální dovednosti, kreativita a kritické myšlení si musí osvojit každý, kdo chce v budoucnosti uspět.“

Předtím pracoval René Kubů téměř 20 let ve společnosti Avery Dennison, naposledy jako obchodní ředitel pro východní Evropu a Rusko.

Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity a je držitelem ocenění Leadership Excellence Award 2004 a 2012.

Je ženatý a má tři syny. Ve volném čase se věnuje zejména rodině,  ale také cestování karavanem a ježdění na motorce.

 

David Frantík se po pěti letech vedení segmentu veřejné správy v českém a (poslední rok také) slovenském Microsoftu přesouvá na pozici ředitele pro rozvoj obchodu ve veřejné správě pro střední a východní Evropu (CEE). Jeho hlavním úkolem bude ve spolupráci s týmy v jednotlivých pobočkách urychlit digitální transformaci v tomto segmentu, posílit růst cloudu a zvýšit spokojenost zákazníků.

David Frantík pracuje v Microsoftu od října 2004. Od srpna 2008 vedl divizi podnikových řešení Microsoft Dynamics. Před příchodem do Microsoftu působil David Frantík ve vedoucích pozicích společností IBM Business Consulting Services, PricewaterhouseCoopers a Integrated Control Systems.

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor přístrojová, regulační a automatizační technika.

Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase lyžuje, věnuje se horské turistice, hudbě a literatuře.

 

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama