reklama
reklama
13. 7. 2017 | poslední aktualizace: 13. 7. 2017  17:33

Novým šéfem Komerční banky bude Jan Juchelka. Do Prahy přijde z pařížské centrály

Jan Juchelka bude novým šéfem třetí největší české banky. Ve funkci nahradí Francouze Alberta Le Dirac´ha, kterému končí smlouva. Juchelka přichází z mateřské skupiny Société Générale.
kop
Jan Juchelka bude od srpna šéfem Komerční banky.
Jan Juchelka bude od srpna šéfem Komerční banky.
autor: Komerční banka

Do čela Komerční banky (KB) se od srpna postaví Jan Juchelka, oznámila ve čtvrtek banka v tiskové zprávě. Potvrdily se tak informace HN z tohoto týdne. Juchelka se stane prvním Čechem ve vedení společnosti od její privatizace v roce 2001. 

Juchelka do Prahy přichází z Paříže, kde pět let pracoval pro mateřskou skupinu KB Société Générale. Na starosti měl péči o korporátní klienty v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Pro skupinu pracuje od roku 2006, kdy začal působit právě v KB.

Kariéru Juchelka zahájil v devadesátých letech ve státní správě. Působil ve Fondu národního majetku (FNM) a v letech 2002 až 2005 ho vedl. Z titulu své funkce byl před privatizací členem dozorčí rady KB.

Na nejvyšším postu ve třetí největší české bance nahradí Francouze Alberta Le Dirac´ha, kterému v srpnu končí smlouva. Před ním stály v čele banky další tři Francouzi. Posledním Čechem ve vedení firmy byl Radovan Vávra, který banku dovedl k prodeji.

Autoři: kop
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama