reklama
reklama
5. 2. 2017 | poslední aktualizace: 5. 2. 2017  09:50

Vláda jmenovala novým státním tajemníkem Ministerstva dopravy Martina Vavřinu

Novým státním tajemníkem ministerstva dopravy se stal Martin Vavřina. Vláda o tom rozhodla na základě výběrového řízení a předloženého návrhu ministra dopravy. Funkční období nového státního tajemníka je pětileté, na služební místo byl jmenován k 1. únoru letošního roku.
-rkp
Martin Vavřina, státní tajemník Ministerstva dopravy
Martin Vavřina, státní tajemník Ministerstva dopravy
autor: archiv

Martin Vavřina nastupuje do nové funkce z pozice ředitele legislativního odboru Ministerstva dopravy. Na ministerstvu působí 14 let, za tu dobu vystřídal pozice odborného referenta, vedoucího oddělení agend Evropské unie, zastupoval ředitele odboru a vedoucího oddělení dopravní legislativy až po dosavadní pozici ředitele odboru legislativy.

Vystudoval magisterský studijní program Právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, věnuje se přednáškové a publikační činnosti v oboru právo, hovoří plynně německy a anglicky.

Ustavení státního tajemníka na ministerstvech ukládá zákon o státní službě. Na ministerstvech tak funguje rozdělení náměstků na politické a odborné.

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem pět uchazečů. V užším výběru pak vedle Martina Vavřiny figurovali ředitelka kanceláře ministra Lenka Hlubučková a bývalý generální inspektor Drážní inspekce Roman Šigut.

Martin Vavřina má pro pozici státního tajemníka nejlepší předpoklady z vybíraných pěti uchazečů. Před sebou má za úkol pokračovat v personální a odborné stabilizaci ministerstva dopravy, nabírání nových pracovníků a zajištění bezproblémového chodu úřadu," řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Nový státní tajemník ve funkci nahradil Tomáše Čočka, který se postu vzdal k 31. lednu. Tomáš Čoček nadále zůstává ekonomickým náměstkem ministra dopravy, má na starosti ekonomiku a fondy EU. Kromě něj je na ministerstvu pět náměstků.

 

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama