reklama
reklama
13. 9. 2016 | poslední aktualizace: 13. 9. 2016  21:39

Firmy spíš nabírají, než propouštějí. Většina však změny v počtu zaměstnanců nepředpokládá

Ve čtvrtém čtvrtletí plánuje devět procent oslovených firem zvyšovat počet zaměstnanců. Propouštět se chystají jen dvě procenta společností. Celkem 86 procent firem nepředpokládá změny v počtu zaměstnanců. Průzkum společnosti Manpower ukázal jeden z doposud nejlepších výsledků čistého indexu trhu práce.
ČTK
ČTK
Zaměstnavatelé v Česku budou hojně přijímat nové pracovníky - Ilustrační foto.
Zaměstnavatelé v Česku budou hojně přijímat nové pracovníky - Ilustrační foto.
autor: Thinkstock.com

Tuzemští zaměstnavatelé budou i ve čtvrtém čtvrtletí hojně přijímat nové pracovníky. Zvyšovat počet zaměstnanců plánuje devět procent oslovených firem, naopak propouštět se chystají dvě procenta. Vyplývá to z pravidelného průzkumu, který společnost Manpower uskutečnila na vzorku 750 zaměstnavatelů v soukromém i veřejném sektoru v ČR.

Celkem 86 procent firem nepředpokládá změny v počtu zaměstnanců. Čistý index trhu práce tak má hodnotu plus sedm procent, což je doposud jeden z nejlepších výsledků. V předchozím čtvrtletí hlásilo nábor zaměstnanců také devět procent firem, propouštění tři procenta oslovených společností.

"Během posledního roku se trh práce výrazně změnil ve prospěch uchazečů o zaměstnání. Čistý index trhu práce pro nadcházející čtvrtletí je jedním z nejsilnějších v historii průzkumu a úplně nejsilnější pro čtvrté čtvrtletí, které jsme zaznamenali, protože toto období je z hlediska náborů nejslabší v roce," uvedla generální ředitelka ManpowerGroup ČR Jaroslava Rezlerová.

Autoři: ČTK, lhp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama