reklama
reklama
10. 9. 2016 | poslední aktualizace: 10. 9. 2016  11:58

Leonardo Ferrandino bude od října holdingovým generálním ředitelem sítě lékáren Dr. Max

Investiční skupina Penta rozhodla o další expanzi Dr. Maxe mimo tradiční trh České republiky, Slovenska a Polska. Za řízení celé skupiny Dr. Max bude na nově vytvořené pozici holdingového CEO odpovídat Leonardo Ferrandino.
-rkp
Leonardo Ferrandino, holdingový generální ředitel lékáren Dr. Max
Leonardo Ferrandino, holdingový generální ředitel lékáren Dr. Max
autor: archiv

Leonardo Ferrandino (46) přichází do investiční skupiny Penta po dvanáctiletém působení ve společnosti Admenta Italia, která je součástí Celesia Group. V této společnosti nejprve prošel řadou pozic jak v Itálii, tak v Německu, než se stal vicepresidentem a CFO odpovědným za divize Finance, IT, M&A. Od roku 2009 dále řídil divize Consumer Solutions a Pharmacy Solutions.

V roce 2012 se stal členem Celesio´s Group Executive Committee, od roku 2014 rozvíjel obchod v Itálii a Slovinsku a zároveň řídil celoevropský prodej a marketing skupiny. Přímou zodpovědnost měl také za rozvoj EPN (European Pharmacy Network).

„Dr. Max je dneska jeden z nejúspěšnějších projektů Penty, jehož strategií je konsolidace dalších evropských trhů. Leonardo prokázal svoje schopnosti pří řízení lékárenského retailu v řadě zemí. Věříme, že jeho příchod uspíší jak rozšiřování sítě skupiny, tak její posun v kvalitativní úrovni,“ uvedl ke jmenování investiční ředitel Václav Jirků.

Leonardo Ferrandino je ženatý a má dvě děti.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama