reklama
reklama
8. 6. 2016 | poslední aktualizace: 8. 6. 2016  18:30

Mircea Medaru jmenován ředitelem sportovního vysílání ve střední a východní Evropě společnosti Discovery Networks

Společnost Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa, divize společnosti Discovery Communications, oznámila, že byl do nově vytvořené pozice ředitele sportovního vysílání ve střední a východní Evropě jmenován Mircea Medaru. Svoji funkci bude vykonávat z Bukurešti a bude podřízeným Victorie Davies, viceprezidentky a regionální ředitelky pro střední a východní Evropu.
-rkp
Mircea Medaru, ředitel sportovního vysílání ve střední a východní Evropě společnosti Discovery Networks
Mircea Medaru, ředitel sportovního vysílání ve střední a východní Evropě společnosti Discovery Networks
autor: Octav Ganea

Mircea Medaru bude úzce spolupracovat s vedením stanice Eurosport a stanic Discovery Networks. Jeho jmenování je důkazem vytrvalé snahy kanálu Eurosport vycházet vstříc místním divákům. Medaru bude mít strategickou a provozní odpovědnost ve 13 zemích, mimo jiné v České republice, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku a Srbsku. Jeho úkolem bude maximálně využít stávající příležitosti a hledat pro společnost Discovery, která vlastní sportovní kanál Eurosport, nové oblasti růstu ve světě sportu.

Před nástupem do vedení společnosti Discovery pracoval Mircea Medaru přes 15 let v oblasti obchodního poradenství a řízení televizního programu, výroby, prodeje a marketingu na národní a regionální úrovni v mediálních společnostech jako Prima TV/SBS Broadcasting, TV Sport/ Realitatea TV nebo Pro TV/Central European Media Enterprises (CME). Jako člen týmu CME byl Medaru odpovědný za obchodní rozvoj v zemích bývalé Jugoslávie, za nákup místních a mezinárodních vysílacích práv ke sportovním událostem pro Sport.ro a Pro TV a za proces rebrandingu stanic CME v Bulharsku.

„Od převzetí kanálu Eurosport společností Discovery se povaha naší obchodní činnosti mění a já věřím, že Mirceovy rozsáhlé zkušenosti z oblasti sportu budou neocenitelným přínosem při nastavování naší sportovní nabídky trhům střední a východní Evropy a pomohou nám rozvíjet naše sportovní produkty do budoucna. Naší prioritou je vybudovat a provozovat atraktivní místní sportovní byznys, který bude zvyšovat dlouhodobou hodnotu portfolia kanálů Eurosport pro diváky i obchodní partnery,“ uvedla Victoria Davies, viceprezidentka a regionální ředitelka pro střední a východní Evropu společnosti Discovery Networks CEE.  

„Jsem nesmírně rád, že mohu přivítat Mirceu Medaru ve vedení sportovního sekce Discovery a těším se na naši spolupráci! Mircea je odborník s mnoha prokazatelnými úspěchy v  řízení vysílání a jeho úloha bude mít zásadní význam při tvorbě a zavádění olympijské strategie společnosti Discovery i při dalším rozvoji kanálu Eurosport v našem regionu,“ řekl Sascha Kojic, viceprezident pro sport v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky.

„Bude mi ctí podílet se na vedení společnosti Discovery v oblasti sportu v této dynamické době. Jako člen jednoho z nejuznávanějších týmů sportovních odborníků v Evropě budu úzce spolupracovat s našimi místními týmy na rozvoji strategií a produktů, abychom dosáhli maximálního rozšíření a relevance kanálu Eurosport v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl Mircea Medaru.

 

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama