reklama
reklama
4. 6. 2016 | poslední aktualizace: 4. 6. 2016  09:30

Lukáš Vymětal generálním ředitelem Agentury pro podnikání a inovace (API)

Generálním ředitelem nově vzniklé Agentury pro podnikání a inovace (API) byl k 1. červnu jmenován Lukáš Vymětal. Do rukou státního tajemníka MPO Roberta Szurmana složil služební slib. Agentura vznikla oddělením divize Strukturální fondy od agentury CzechInvest. Právě tuto divizi Lukáš Vymětal od roku 2008 řídil.
-rkp
Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace (API)
Lukáš Vymětal, generální ředitel Agentury pro podnikání a inovace (API)
autor: MPO ČR

Lukáš Vymětal působil naposledy jako ředitel divize ve společnosti CzechInvest, předtím prošel Úřadem vlády ČR, společností Technoexport nebo radou a zastupitelstvem města Jindřichův Hradec.

"Lukáš Vymětal má dlouhodobé zkušenosti se zajišťováním podpory podnikání a inovací ze strukturálních fondů EU. Úspěšně vedl divizi Strukturálních fondů agentury CzechInvest a přeji mu, aby byl stejně úspěšný i v čele nové agentury," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Lukáš Vymětal studoval na GVN, Západočeské univerzitě Plzeň a Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

 

Agentura pro podnikání a inovace vznikla na základě požadavku Evropské komise, aby subjekty, které hospodaří s veřejnými prostředky ze zdrojů EU, spadaly pod režim zákona o státní službě. Bude mít na starosti implementaci podpory podnikání a inovací ze strukturálních fondů EU. Zajišťovat bude administraci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020. Agentura má 140 pracovníků.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama