reklama
reklama
6. 3. 2016 | poslední aktualizace: 6. 3. 2016  18:55

Martin Zielke bude od května novým šéfem Commerzbank, Martin Blessing svou misi splnil

Novým generálním ředitelem německého finančního ústavu Commerzbank se stane Martin Zielke, který nyní řídí divizi soukromého bankovnictví. Ve funkci nahradí od 1. května Martina Blessinga, který loni v listopadu oznámil záměr odejít. Na zasedání o tom rozhodla dozorčí rada druhé největší banky v Německu.
-rkp
Commerzbank - Ilustrační foto.
Commerzbank - Ilustrační foto.
autor: Shutterstock

Martin Zielke (53) působí v Commerzbank od roku 2002, dříve pracoval v Deutsche Bank. Od roku 2010 je členem představenstva banky.

Martin Blessing (52) v listopadu řekl, že v roce 2016 bude vhodná doba na to, aby předal otěže někomu jinému. Blessing řídí banku od roku 2008 a provedl ji těžkými časy finanční krize. Zbavil Commerzbank rizikových aktiv a posílil její kapitál. Vrátil banku do zisku a k výplatě dividend akcionářům. Úkol stanovit střednědobé finanční cíle a další strategii však nechal už na svém následníkovi.

Německá vláda pomohla tehdy bance částkou více než 18 miliard eur (487 miliard Kč) a stále v ní má podíl přes 15 procent.

Commerzbank v únoru uvedla, že loni její celoroční čistý zisk poprvé za pět let překročil miliardu eur. Banka rovněž oznámila, že poprvé od roku 2007 vyplatí dividendu.

Commerzbank od roku 1992 působí také na českém trhu, kde se orientuje především na velké a střední podniky. V listopadu 2007 zahájila v Česku provoz její nízkonákladová pobočka mBank.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama