reklama
reklama
10. 2. 2016 | poslední aktualizace: 10. 2. 2016  14:15

Petra Čapková bude řídit risk management v Benefi

Dlouholeté zkušenosti z bankovního sektoru s řízením kreditního rizika retailových produktů, zkušenosti s vytvářením strategie prevence podvodů a spolupráci s registry dlužníků Solus a Credit Bureau. To vše si přináší nová risk manažerka Petra Čapková ze ZUNO Bank do Benefi. Ve startupu internetového podnikatele Pavla Matouška bude řídit celý risk management.
-rkp
Petra Čapková, risk manažerka Benefi
Petra Čapková, risk manažerka Benefi
autor: archiv

Petra Čapková pracovala více než 5 let ve společnosti GE Money Bank na pozici Retail Risk Managera, kde měla na starost řízení rizik zajištěných i nezajištěných úvěrů. Podílela se vývoji nových produktů, nebo implementaci regulatorních požadavků. Poté zamířila do ZUNO Bank, kde působila jako Risk Manager pro Českou a Slovenskou republiku. Zde pomáhala uvést na trh on-line poskytované úvěrové produkty, spoluvytvářela strategie schvalování úvěrových produktů i strategie prevence podvodů.

Benefi bude dohlížet na nastavení schvalovacího procesu, stanovení schvalovacích podmínek, strategie ověřování, strategie prevence podvodu a do budoucna i využívání externích registrů jako nedílnou součást řízení kreditních rizik.

„Chtěla jsem se podílet se na formování oblasti P2P půjček, která je v ČR zatím v plenkách. Je to dané i tím, že mě velice zajímají inovace a rozvoj systému P2P půjček mě v posledních letech zaujal. V podobných projektech vidím budoucnost, úspěšně fungují v zahraničí a kopírují současné trendy takzvané sdílené ekonomiky,“ vysvětluje Čapková, proč se rozhodla vyměnit banku za Benefi. „Zásadní výhodou P2P půjček je, že klienti mohou dostat daleko lepší podmínky, než u jiných bankovních i nebankovních institucí. A pro investory zase znamená tento způsob mnohem zajímavější zhodnocení, než standardní produkty na trhu.“

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama