reklama
reklama
22. 1. 2016 | poslední aktualizace: 22. 1. 2016  20:02

Josef Ducháček ředitelem sekce peněžní a platebního styku ČNB

Novým ředitelem sekce peněžní a platebního styku České národní banky se s účinností od 1. února 2016 stane Josef Ducháček. Bankovní rada o tom rozhodla na svém jednání 21. ledna 2016.
-rkp
Čtěte více o: personálie | ředitel | bankovnictví | banka | ČNB
Josef Ducháček, ředitel sekce peněžní a platebního styku ČNB
Josef Ducháček, ředitel sekce peněžní a platebního styku ČNB
autor: archiv

Josef Ducháček (55), doposud působil v ČNB jako náměstek ředitele sekce peněžní a platebního styku pověřený vedením sekce. Do ČNB nastoupil poprvé v červenci 1986, kdy se věnoval oblasti finančního trhu, jako zástupce vedoucího oddělení byl zodpovědný zejména za metodické řízení peněžního trhu. V letech 1994 až 2006 působil ve vedoucích funkcích komerčních bank - Velkomoravská banka, Pragobanka, Raiffeisenbank. V letech 2006 až 2009 se zabýval konzultační a lektorskou činností v oblasti finančního poradenství.

 

 

Od března 2009 působí opět v ČNB, kdy se po svém nástupu stal ředitelem odboru obchodního sekce správní. V únoru 2012 byl jmenován náměstkem ředitele sekce peněžní a platebního styku zodpovědným zejména za metodické usměrňování činnosti poboček ČNB v oblasti peněžního styku. Do jeho gesce též náleží dohled nad činnostmi odborů provozních sekce peněžní a platebního styku v Ústí nad Labem, Plzni a Českých Budějovicích a dohled nad dodržováním povinností stanovených zákonem o oběhu bankovek a mincí včetně gesce nad zajišťováním odborných kurzů o padělcích.

Absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a také stáž v Kanadské centrální bance zaměřenou na peněžní trh a systémy řízení komerčních bank.

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama