reklama
reklama
14. 1. 2016 | poslední aktualizace: 14. 1. 2016  10:20
Právní poradna: Výpověď ze strany zaměstnance

Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi

Dobrý den, naskytla se mi lepší pracovní pozice a ráda bych dala v mém současném zaměstnání výpověď, a to k 31. 12. 2015, abych mohla nastoupit od 1. 3. 2016 v novém zaměstnání. Bohužel ve firmě, kde nyní pracuji, je do 4. 1. celozávodní dovolená, takže pokud 30. 12. odešlu výpověď poštou doručeně, bude předána až 4. 1., kdy bude firma otevřena. Začne mi výpovědní lhůta běžet již od 1. 1. 2016? Velice děkuji.
Mgr. Lenka Vlnková Advokátní koncipientka
Výpověď - Ilustrační foto
Výpověď - Ilustrační foto
autor: Shutterstock

Vážená tazatelko,

výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce. Výpovědní doba činí nejméně dva měsíce.

Bude-li výpověď doručena v lednu, dvouměsíční výpovědní doba (nemá-li zaměstnanec se zaměstnavatelem písemně smluvenou výpovědní dobu delší) připadne na únor a březen.

Možností, jak skončit pracovní poměr k určitému dni, je písemná dohoda o rozvázání pracovního poměru uzavřená mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, se zněním dohody musí souhlasit obě smluvní strany. Den, k němuž má být pracovní poměr rozvázán, nemusí být konkrétní kalendářní den, ale i například doba skončení prací. Určení dne skončení pracovního poměru je podstatnou obsahovou náležitostí dohody, která podmiňuje její platnost.

Dohodu o rozvázání pracovního poměru lze uzavřít i v průběhu výpovědní doby.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
výpověď po návratu z RD (anonym)
Dobrý den, žádám Vás o radu ohledně výpovědi či dohody po ukončení...
Zobrazit diskusi
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama