reklama
reklama
22. 2. 2013 | poslední aktualizace: 22. 2. 2013  14:04
Neformální vzdělávání v zahraničí? ZDARMA

Dospělí se mohou zdarma zúčastnit zahraničního vzdělávacího workshopu téměř kdekoliv v Evropě

V rámci evropského programu Grundtvig se mohou dospělí lidé zdarma zúčastnit zahraničního vzdělávacího workshopu téměř kdekoliv v Evropě. K účasti na workshopu je nezbytná pouze základní znalost některého z hlavních evropských jazyků, tedy angličtiny, němčiny nebo francouzštiny, věk nejméně 18 let (horní hranice není stanovena) a odvaha vycestovat do zahraničí za netradičním zážitkem.
Petra E. Krňanská, Dům zahraničních služeb, program Grundtvig
A glass maker works at his small workshop in Herat province
A glass maker works at his small workshop in Herat province
autor: Reuters

Zájemci si vybírají z katalogu workshopů a obracejí se e-mailem na organizátora zahraniční akce, který je v dané zemi zodpovědný za výběr účastníků workshopu a hradí jim náklady na cestu a samotný pobyt v zahraničí. Principem je, že se na jednom workshopu setká deset až dvacet účastníků různých národností, různého věku i profese a společně se během pětiaž desetidenního pobytu učí novým znalostem a dovednostem. Škála témat je opravdu široká a metody výuky jsou různorodé.

Workshopy probíhají téměř ve všech evropských státech, včetně České republiky, kde jsou organizovány především pro zahraniční účastníky, kteří přijíždějí za zážitkem spojeným se sebevzděláváním. Během akademického roku 2012/2013 se koná v Evropě přibližně 300 workshopů na velmi zajímavá a rozličná témata neformálního vzdělávání dospělých.

Jmenujme pro příklad architekturu, fotografii, tradiční řemesla, divadlo a pantomimu, jazyky, kooperační hry, turistiku, zdravý životní styl, občanskou spolupráci, komunikaci, řešení konfliktů, dobrovolnictví, náboženství, cvičení paměti pro seniory, mezigenerační spolupráci, ekologii, práci s počítačem, aktivní stárnutí, celoživotní učení, kulinářské umění...

Vybrat si, přihlásit se, zúčastnit se

Pokud byste rádi vycestovali na neformální vzdělávací dílnu do zahraničí, prolistujte si aktuální katalog s kompletní nabídkou workshopů, který je k dispozici na internetových stránkách Národní agentury pro evropské vzdělávací programy, jež program Grundtvig v České republice administruje (součást Domu zahraničních služeb).

Katalog je k dispozici ke stažení na www.naep.cz/grundtvig, záložka workshopy/zúčastněte se workshopu. O papírovou verzi katalogu si můžete napsat na emailovou adresu grundtvig@naep.cz.

Jakmile vás některý z workshopů zaujme, je doporučeno obratem kontaktovat organizátora dílny, jelikož zájem je nemalý. Důležitou informací je také skutečnost, že workshopy programu Grundtvig jsou v letošním akademickém roce organizovány naposledy. Pokud tedy stále ještě váháte, zda se na vzdělávací dílnu přihlásit či nikoliv, určitě to dále neodkládejte.

Grundtvig pro všechny

Program Grundtvig je zaměřen na výukové a vzdělávací potřeby osob ve všech formách vzdělávání dospělých. Z nabídky aktivit tohoto programu si mohou vybrat jak jednotlivci, tak instituce a organizace působící v oblasti vzdělávání dospělých.

Kromě workshopů tento program umožňuje zapojení českých vzdělávacích institucí do mezinárodní projektové činnosti v oblasti vzdělávání dospělých a rovněž realizaci projektů zaměřených na zahraniční dobrovolnickou činnost občanů starších padesáti let. Pro vzdělavatele dospělých jsou v programu určeny granty na účast na vzdělávacím kurzu či konferenci a také pro pracovní stáž nebo asistentský pobyt v zahraniční organizaci.

Kompletní informace o programu Grundtvig naleznete na internetových stránkách www.naep.cz/grundtvig.

Cílem Grundtvigu je maximálně podpořit mobilitu dospělých v Evropě, jejich zapojení do vzdělávání v průběhu celého života a v neposlední řadě zvýšení kvality pedagogických přístupů v oblasti vzdělávání dospělých a motivace široké dospělé veřejnosti k celoživotnímu učení.

Vyšlo v příloze HN Kariéra&vzdělávání.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama