reklama
reklama
5. 12. 2011 | poslední aktualizace: 5. 12. 2011  11:03
Ministerstvo: Studenty má motivovat krysa

Studenti, podnikejte a budete mít bourák i blondýnu, nabádá videoklip ze státní dílny

Cílovou skupinou videoklipu, který vznikl pod dohledem ministerstva školství, jsou vysokoškolští studenti. Jestli je dokáže k rozjezdu podnikání při škole motivovat právě krysák Fred, ale pochybuje nejen oslovený expert.
Vojtěch Blažek
Vojtěch Blažek
redaktor
Propagační videoklip pro studenty
Propagační videoklip pro studenty
autor: YouTube

Mladíkovi sedícímu na baru se trochu plete jazyk, takže divák hned pochopí, že tenhle kluk pěkně přebral. A navíc se ukáže, že nemá na zaplacení – však ho taky z hospody bez milosti vyhodí.

Ale žádný strach: vystudovaný biochemik potká mluvící kreslenou krysu a začne s její pomocí podnikat. Koupí si červený mercedes a na konci příběhu mu už sošná blondýna v růžových plavkách nese koktejl do bazénu.

Tohle šestiminutové video nevzniklo jako recese ani do soutěže o nejhloupější klip roku. Má nalákat studenty, aby už na vysoké škole přemýšleli o rozjezdu vlastního byznysu. A vzniklo pod dohledem ministerstva školství, které na tenhle program propojení podnikání a škol načerpá zhruba 50 milionů z evropských fondů.

Pusťte si video pro studenty - ZDE

Nápad vznikl přímo v ministerském týmu – a jeho členové jsou přesvědčeni, že funguje. "Chtěli jsme šokovat. To byl záměr," vysvětluje člen týmu Václav Lukeš.

Expert: Totální amatérismus

V tomhle směru se vlastně vše povedlo: v šoku je z videa i expert na reklamu a vysokoškolský učitel Jiří Mikeš. "Naprostá katastrofa, totální amatérismus," stačí Mikešovi na popsání dojmu z klipu čtyři slova.

Už jen samotný scénář videa vyvolává znepokojivé myšlenky, jestli chytré studenty může k podnikání nastartovat krysák Fred, kterého hrdina klipu potká u popelnic (kde leží po flámu). Krysák ho pak zasvětí do programu na podporu studentského byznysu, což autoři považovali za nutné doprovodit Fredovým falešným zpěvem písničky s textem: "… budu víc než tvůj učitel, budu víc než tvůj krotitel… budeme makat dál, aby nám do plachet vítr vál."

externí video: Studenti, podnikejte a budete mít bourák i blondýnu, nabádá videoklip
Znalosti_a_inovace_EF-TRANS_

Video pro ministerstvo vyrobil mladý filmař Milan Pleva, který se jinak věnuje hlavně natáčení svateb. Od úředníků dostal zadání, a pak ho ještě doladil vlastní invencí o blondýnu, bourák a další známky jednoznačného podnikatelského úspěchu. "Studenti dokážou ocenit nadsázku," myslí si Pleva.

Za video dostal 40 tisíc, story s krysákem se pak dočkala oficiálního uvedení v luxusním hotelu v Českém Krumlově a na svých stránkách se jí chlubí i některé univerzity.

Další ohlasy na video najdete v pondělním vydání Hospodářských novin

Čtěte více v Hospodářských novinách

Autoři: Vojtěch Blažek
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Ubohá, skutečně ubohá Klausovská modrobolševická (Proton Elektron)
agitka
ubohé (anonym)
Klip je trapný, neinspirativní a značně naivní. Ne každý má na...
Studenti, podnikejte a budete mít bourák i blondýnu, nabádá videoklip ze státní dílny (Nezmotivovaná studentka)
Povrchní a naivní! Jako vystřižené z hollywoodu - smolný záčátek...
Do bouráku (anonym)
blondýna vleze sama.
Jsem studentka a sošná blondýna (Magda)
Jsem také studentka, ale na klipu mě neinspiruje naprosto nic....
Zobrazit diskusi
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama