reklama
reklama
12. 5. 2008 | poslední aktualizace: 13. 5. 2008  16:45

Jak využít v práci lidi nad 50 let?

V Brně se konala konference Věk jako příležitost.
Zdena Bočarovová

Lidé nad 50 jsou stále vitálnější, ale pracovní trh se k nim nechová fér, podle průzkumů jsou nejvíce diskriminovanou skupinou na trhu práce a ztratí-li zaměstnání, těžko je pak hledají. Například z více než 60 tisíc nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji je celá třetina lidí ve věku nad 50 let. Jejich přednostmi jsou životní nadhled, schopnost řešit s klidem a přehledem složité a stresové situace. Firmy ale dávají přednost mladším lidem, důvodem je především neschopnost využít kapacitu lidí 50+.

Projekt Třetí kariéra, financovaný z fondů EU, na tento fenomén upozorňuje a nabízí i řešení, jak jej eliminovat. Pro firmy a HR manažery z projektu vzešla metodika na přípravu strategie pro práci s lidmi 50+, vitalizační kurzy zaměřené na osobnostní rozvoj padesátníků pak vybízejí: zastavte se, nadechněte se, zamyslete se a zvolte, co doopravdy chcete.
Konference Věk jako příležitost, která se 13. 5. konala v Brně, měla na programu seznámení s demografickým vývojem a poznatky ze sociologického výzkumu a především představení projektu a jeho výsledků.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama