reklama
reklama
13. 3. 2012 | poslední aktualizace: 14. 3. 2012  15:52
On-line: Je nutné se bát o práci?

Expert na trh práce: Roste poptávka po odbornících či manažerech s životní filozofií

Pracovní právo by mělo být flexibilnější, ale také má zvyšovat příjmy veřejných financí. To jsou alespoň dle české vlády důvody přijetí rozsáhlé novely zákoníku práce. Opravdu to změny zákoníku přinesou? V jakém stavu je trh práce v Česku? Na dotazy čtenářů odpovídal Ondřej Hlaváček, expert na oblast HR ze společnosti Neumann Partners.
eko
eko
Krize. Nezaměstnaný MBA. Ilustrační foto.
Krize. Nezaměstnaný MBA. Ilustrační foto.
autor: Thinkstock.com
Autoři: eko
reklama
lada
25.7.2012 15:13
lehká ironie v odpovědích tázaného nebyla moc na místě,
ti, kteří se ptali, povětšinou nebyli v tak růžové situaci jako on. Netvrdím, že v mnoha věcech nemá pravdu, ale trochu pokornější přístup by to čtenářům učinil stravitelnějším
Nemecko: Prace je tu dost!
14.3.2012 17:19
go to Germany!° 3 miliony volnych mist!
Prijdte mezi nas! nase stranky: ceska komunita v Nemekcu:

www.mnichov.de
najdete nas teke na Facebooku

14.3.2012 16:41
našel tu odpověd pro toho co se ptal zda jim up proplatí náklady na volání, v usa ano.
cnn - článek
danové ulevy pro nezaměstnané.

Z práce uchazeči o zaměstnání mohou odečíst všechny druhy nákladů, včetně nákladů na tisk a zasílání stovky životopisů, pronájem Headhunters, i to, co utratí za cestování do rozhovorů. Tam jsou také daňové požitky, které je možné získat, pokud se rozhodnou hodit ručník do ringu na hledání zaměstnání a zahájit samostatně výdělečnou činnost, nebo na volné noze.

Uchazeči o zaměstnání mohou odečíst hledání související náklady, včetně zaměstnanosti a poplatků outplacementu agentury, pracovní Členství ve vyhledávání stránek, stejně jako pokračování v tisku a poštovní náklady.

Cestovní náklady jsou také poctivá hra. Řekněme, že máte rozhovor ve Washingtonu, DC, ale žije v Ohiu. Můžete odepsat letenky nebo náklady na plyn, pokud se budete řídit tam. Můžete si dokonce tvrdit, tyto náklady, pokud se vydáte směrem na DC bez rozhovoru se seřadili, tak dlouho, jak jste si aktivně hledají práci, když jste tam.
Máš hrb ? Nemáš ? Tumáš .
14.3.2012 14:46
není třeba se bát o práci - té je dost.
Obávejte se ztráty placeného zaměstnání
anonym
14.3.2012 13:53
Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
Zavrhujeme starý systém kapitálu a nenažranosti,
vynalezený buržoazií s cílem vykořisťovat nižší třídy.
Protože jedině konečná smrt Starého světa nás může navždy osvobodit od
návratu šakalů.
lojza
14.3.2012 14:06
Soudě podle toho blábolu,
pokud jsi zaměstnaný, tak máš důvod se bát :-)

14.3.2012 13:46
čím větší strach lidi budou mít
tím lepší jsou otroci.

zaměstnancům se musí každou hodinu připomínat že budou brzo propuštěni, aby začli makat jako čínskej dělník. (netýká se stáních zaměstnanců, ty to maj doživotně, a jsou to miláčkove všech,)
j
14.3.2012 13:48
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
je třeba bojovat za jejich osvobození z jha těchto buržoázních spárů
lojza
14.3.2012 13:55
Koho chceš osvobozovat jelimane?
Nikdo je ve ,, jhu buržoázních spárů" nedrží. Tohle není totáč. Můžou jít a starat se sami o sebe. Když to svedou.
anonym
15.3.2012 18:52
Bohužel tohle není totáč,
je to horší - tohle je korporátní fašismus :-(

14.3.2012 14:05
oni to maj promyšlený ten pracovní ciklus
na počátku je zaměstnanec, pak je 54,56, potom nastupuje na up, tak dostane životní minumu, na scénu nastupuje soudružka z výhodnou nabídkou tpca pracovní poměru někde na ubytovně v jelimanově. samozřejmě pokud to vodmítne nedostane životní minimum. pak nastupuje do práce kde stráví nějaký čas a celý ten ciklus pokračuje dokola,. samozřejmě jednou dělá se salámem pak motnuje auta, pak zase něco jiného.

ale ta podstata kdy soudružka na up dostává penízky od automobilek za sehnání takových zoufalých lidiček tam je pořádná a ještě s tím, že pokud to nevemeš nemíš žitvotní mimnum.

šukana z uření moci jim na up není cizí. (asi je vám jasný za kolik ten zaměstnanec dělá a komu platí náme a kolim mu zbude celé je to promyšlený)
lojza
14.3.2012 14:16
To mě těší, že ,,šukana z uření moci jim na up není cizí."
Akorát z toho popisu není jasné, zda je šukaná nahoře (up) a šukající dole, nebo obráceně.
j
14.3.2012 14:14
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
přesně, je třeba vštípit každému zaměstnavateli, že jejich posláním není tvoření zisku ale musí dělat a zajištovat blaho svých zaměstnanců, tak jak já zajištuji blaho třeba elektrikáře co mi dělal revizy a místo 10 tisíc jsem mu ještě dva klacky na tajnačku šoupnul do kapsy, vždyt vím, že všichni si vybírají ty nejlevnější aler já jsem opak, vím , že jeho dětičky mají astma a Kanáry na to nepomáhají tak chci aby jeli do ozdravovny do Karibiku
j
14.3.2012 14:02
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
teprve po osvobození všech našich bratrů a soudruhů bude očista společnosti a všichni se skvrnou ve svém kádrovém posudku budou překování a teprve potom, po vyčištění Audiášova chlévu, se bude budovat nový, lepší, spravedlivější řád kde se již nebude posuzovat a odměnovat lidi dle práce ale dle potřeb, a že my někteří ale máme potřeby, které nám budete muset zajistit
Zaměstnavatel
14.3.2012 13:32
Proč není možné propouštět dle potřeby
Žádný zaměstnavatel si nebere zaměstnance napořád to je přeci nesmysl. Proč ho nesmí propustit když ho nepotřebuje?
Proč jsou uvýhodnňváni zaměstnanci před OSVČ a OSVČ nesmí spolupracovat, vždyť Švarcsystém je správná věc, je to rovnější a spravedlivější vztah než vztah zaměstnanec zaměstnavatel.
Zaměstnavatele ZP a jiné zákony diskriminují a vydírají!
Jak je možné že je stanovena minimální mzda a ta není vázána na odvedenou práci ale na čas strávený na pracovišti. Pokud vedle sebe pracují dva lidé v úkole pak je není možné spravedlivě odměnit pokud jeden nedokáže dosáhnout na minimální mzdu musí být dotován ze mzdy toho výkonějšího. T je v rozporu s právem na spravedlivou odměnu!
anonym
14.3.2012 13:48
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
ten co nevydělá pro vás na minimální mzdu, budete dávat smlouvu na dobu určitou a po vypršení se s ním rozloučíte, co je na tom složitého?
Zaměstnavatel
14.3.2012 15:40
Hmm a kolikrát to můžeš udělat za sebou?
A nebo, když se administrativně zvýší minimální mzda to můžeš potom zaměstnance propustit s odkazem na minimální mzdu?
j
14.3.2012 13:46
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
stát je tu soudce a stát ví co je pro vás dobré a dobré je to aby jste platil jak mourovatý jelikož stát z vybraných peněz vám potom zajistí prosperitu. Lži o tom, jak zaměstnanci nepracují, zneužívají neschopnosti práce a ZP je třeba uzákonit jako trestný čin, rozvracení socialně-socialisticko-odborářský ráj a okamžitě popravovat
anonym
25.7.2012 13:15
Re: Expert na trh práce: Roste poptávka po odbornících či manažerech s životní filozofií
Tak to se teda šeredně pletete, jsou to zaměstnavatelé, kdo ví, co je pro vás dobré. Stát jim v tom jenom překáží nesmyslnými omezeními. Jako svobodný člověk se může přece každý svobodně rozhodnout, jestli se nechá svobodně ojebávat od současného zaměstnavatele nebo od nějakého jiného.
Ale co to píšu, oni zaměstnavatelé o sobě vlastně vůbec nevědí, takže přechodem od jednoho ke druhému si může každý ukrutně polepšit.
Zatracený stát, kdyby ho nebylo, tak by nikdo nepřekážel našim hodným firmám, aby si třeba dávaly pozor na ochranu zdraví těch hnusných lenochů, kteří na nich parazitují (moderní překlad slova zaměstnanec). Třeba takoví lakýrníci by pracovali celý den ve výparech - jak by jim bylo veselo, krásně by si to užili. Co už, stejně nemakají a jsou to flákači.
Taky nesouhlasím s tím, že to, že zaměstnanci nepracují, je lež. Není to lež, je to pravda, zaměstnanci nepracují a jediný, kdo pracuje, jsou OSVČ, členové dozorčích rad a vůbec všichni, kdo poslušně volí ODS.
Smrt lenochům
pepa
14.3.2012 13:25
Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
Co je to za experta ten Hlaváček?Podle jeho odpovědí to vypadá že tam přišel Drábek.
j
14.3.2012 13:22
Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
8.9% je nezaměstnaných, tedy svobodných to lidí osvobozených od vykřistování a otrocké práce pro chamtivé kapitalisty. Proto bojujme za další svobodné soudruhy

14.3.2012 12:37
Nevhodný příspěvek
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Bob-an
13.3.2012 18:42
Ktere obory budou in?
No kdyz jsem nastupoval v roce 2008 na VS, tak odbornici rikali ze nejlepsi uplatneni budou mit predevsim absolventi prav a ekonomek. Asi o rok pozdeji bylo podle tech samych odborniku uplatneni absolventu ekonomek velmi spatne....
Máš hrb ? Nemáš ? Tumáš .
14.3.2012 14:53
nejlepší uplatnění vždy má sociologie a politologie .
Tak a už nemusíte tápat
nevím kteří
14.3.2012 13:02
odborníci mohli doporučovat ekonomku?
:-o práva jsou jasný, dále bych nejspíš doporučil IT...já mám technický směr, práce mě baví, dělám v oboru, ale zároveň vedoucího výroby...peníze nic moc, ale ty nejsou všechno:-))
parlost
13.3.2012 19:41
Re: Mají se lidé bát o práci? Které obory mají nyní perspektivu? Ptejte se odborníka na pracovní trh
Tohle, že říkali v roce 2008? Já v roce 2008 končil a mnozí mí spolužáci ještě rok na to byli bez místa. Když jsem nastupoval na ekonomku já (r. 2002), tak tehdy ještě poptávka byla, ale v r. 2008 už vědělo, že jsme to tím zaměřením na humanitní obory trochu přehnali. Věřím však, že i dnes jsou lidé z ekonomek potřeba - problematické však je, že jsou potřeba hlavně kvalitní lidi a bohužel, dnešní ekonomky nejsou schopny poskytnout /nebo jen v malé míře/ kvalitní absolventy. Co se předpovídání expertů týče, zkuste si pročíst od Taleba Černou labuť - je to zábavné a hlavně poučné čtení. :-)
Bob-an
13.3.2012 21:46
Re: Mají se lidé bát o práci? Které obory mají nyní perspektivu? Ptejte se odborníka na pracovní trh
Fakt to psali vsude mozne..... jsem si rikal, ze pujdu na ekonomku a budu za vodou :-D (prava me nelakaly)... Praci se mi teda po skole podarilo sehnat hodne slusnou, ale rozhodne bych nechtel byt ted absolvent ekonomky bez rpace....
parlost
14.3.2012 09:06
Re: Mají se lidé bát o práci? Které obory mají nyní perspektivu? Ptejte se odborníka na pracovní trh
Možné to je, je fakt, že než praskla bublina, tak většina lidí vůbec netušila, že hrozí nějaká krize. Ještě když jsem analyzoval trh v rámci DP, tak všichni hovořili o boomu a o tom, jak ekonomika roste. Pár měsíců na to bylo všechno jinak. Žádná škola vás nepřipraví na to, abyste byl za vodou. Abyste byl za vodou, tak musíte patřit mezi špičku (nejen ve školní lavici, ale hlavně v praxi). Je třeba si uvědomit, že VŠ je svým způsobem skleník s jasně nastavenými pravidly. To však v praxi neplatí. U nás je vysoké školství bohužel zastaralé. Učí se nikoliv to, co je potřeba, ale na co jsou lidé. Nemluvě otom,že čim dál větší část vyuky zabezpečují doktorandi - to by ani tak možná nebyl problém, kdyby měli větší podporu od prof. a doc. Na ekonomkách se učí teorie, která je vystavena na předpokladech (člověk racionální - znáte tento druh?), které v praxi neplatí a přitom jsou dosti podstatné. Navíc v našem prostředí má pořád větší váhu "koho znáte" než "co umíte".
asdf
14.3.2012 16:25
Jsou podle mně dvě krajní možnosti.
Buď se vystuduje akademicky svobodná škola a potom je takové vzdělání jen poloviční. Protože vedle nasávání vědomostí ze školy je třeba už během studia se rozhlížet ve zvoleném oboru a už během studia sám , v podstatě beze školy si vybrat v rámci svého oboru nějakou specializaci, přirozeně tu žádanou a tu nastudovat. Buď s pomocí školy, pokud to je možné, anebo i mimo školu. Protože mně dnes vychází, že i většina specializovaných oborů vyučovaných na vysokých školách je dnes pro praxi příliš všeobecná a pro kvalitbní kariéru je bezpodmínečně nutné si tu specializaci dodatečně dostudovat.
Anebo jít na akademicky "nesvobodnou" školu, to znamená školu , kde zřizovatel je budoucí zaměstnavatel a tam se žádaná specializace ve škole automaticky učí. Takže člověk ukončí studiunm na takové škole a rovnou může nastoupit do práce, protože má ty znalosti úplné. Bohužel to je u nás dneska asi jen vysoká škola při Škodovce v Mladé Boleslavi.
s absolventy
14.3.2012 13:05
ekonomek a příbuzných oborů
má naše firma velké problémy...jediné co zvládnou je šermovat grafy a tvrdit lidem z výroby, že vše funguje jak má...což nefunguje. není nic horšího než dát absolventa na pozici, kde má něco rozhodovat z praxe.
parlost
14.3.2012 14:03
Re: Mají se lidé bát o práci? Odborník na pracovní trh právě odpovídá on-line
On je problém nejen v univerzitách, ale také ve firmách. My na univerzitě můžeme naučit z velké části pouze tu teorii (nemá smysl polemizovat nakolik je ta teorie aktuální či nakolik funguje - mám k tomu velmi kritický postoj i když na univerzitě učím).Ale důležité je, aby se studenti měli kde učit a srovnávat tu teorii s praxí. A mnoho podniků tohle prostě neumožňuje. Ano, mnoho podniků trpí různé diplomanty atd., ale veškeré praxe vypadají asi takto: "podejte mi tamto", "doneste to támhle", "uvařte mi kafe", "ano, já vám podepíšu docházku, hlavně tu moc neotravujte". Já osobně vidím jediné řešení, a to je úzká (či mnohem užší) spolupráce firem s univerzitami. Studentům často chybí měkké dovednosti, proto mávají těmi grafy. Na druhou stranu lidé z praxe často ani nechtějí slyšet, že by něco mohlo fungovat jinak, než to funguje u nich. Takové to: "tohle nejde","vždyť takto to děláme už padesát let, tak proč to měnit", "ano, my máme naimplementovaný kaizen, ale většinou na něj není čas
MRX
13.3.2012 17:52
Musíte se bát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tento stát a média si přejí,aby jste se báli,poslouchali a nepřemýšleli.
Antonín Konečný
13.3.2012 16:51
Ale houby
Podnikatelům tvrdíte, že jim zvýšíte daně, budete je šikanovat kontrolami všeho druhu, naposledy švarcsystémem, budete je majetkově ničit přiznáními, budete zpřísňovat zákoník práce, budou muset poklonkovat na úřadě, a uplácet, protože čím dále tím více peněz teče přes státního úředníka, který je křivý jako turecká šavle.
Lidi nejsou blbí.
Proč by riskovali, investovali, najímali lidi, když jim to stejně všechno seberem.
Tak už zpomalili a budou zpomalovat dále.
Easy easy easy.
Pokud někdo chce máknout a něco tvořit podle zákona risk je zisk, tak to logicky nebude dělat tady...pokud není padlý na hlavu. Protože tady je risk akorát tutově v pysk. Pomalu. Každopádně takový pocit a hrozba budoucího vývoje existuje. Tak se nedivte. Každá mince má dvě strany.
rychlik
13.3.2012 17:14
Re: Mají se lidé bát o práci? Které obory mají nyní perspektivu? Ptejte se odborníka na pracovní trh
Tondo, snad tím nechcete říct, že mají naši podnikatelé snad nějaké nezákonné účetnictví, nebo snad že dokonce naschvál neplatí daně..... ;-) Nač se Vás zmocňuje ta panika....?
vsp
14.3.2012 17:27
Re: Expert na trh práce: Roste poptávka po odbornících či manažerech s životní filozofií
V tomhle státě není nikdo, kdo by dodržoval všechny zákony a u koho by kontrola z FÚ nic nenašla. Protože těch zákonů je tolik a tak se neustále mění, že to prostě není v lidských silách. Takže každá kontrola něco najde, když chce.
Bob-an
13.3.2012 18:55
Re: Mají se lidé bát o práci? Které obory mají nyní perspektivu? Ptejte se odborníka na pracovní trh
Tak ruzne kontroly stvou uplne stejne i ty co to maji v poradku.... halvni problem je v tom, ze kazda kontrola zabere zamestnancum obrovske mnozstvi casu uplne zbytecne.... kdyz ma nekdo v ucetnictvi nejake boty nebo podvody, tak ma na to vetsinou i schopneho ucetniho ktery to udela tak,ze na to financak neprijde,,,,,
Antonín Konečný
13.3.2012 17:32
Mne se nic nezmocňuje
Jsem už hezkých pár let důchodce a navíc nezávislý na důchodu. Jenom úplný kolaps společnosti by mne vážně ohrozil, protože přece jenom běhat už moc rychle neumím a nepřeperu ani desetileté děcko. Ale dokud funguje aspoň základ, myslím, že to doklepu dost v pohodě.

Buzerací nikdy nikdo nic nedosáhl. To si zapiš za uši.
Ani komunisté, kteří nám tak zvyšovali dodávky, až nám sebrali statek i s rodným domem, ničeho na konec nedosáhli, statek zplundrovali tak, že dům musel být stržen. Nakonec z něho taky měli houbelec.

Divíte se, že nejsou pracovní místa, já vám říkám, proč to tak je a proč je to zákonité.
Místo abyste podnikání podporovali, a aspoň si lidí typu Baťa vážili, tak je zjevně hodláte všemi prostředky trápit a ničit. A oni nejsou blbí, naopak oni jsou o hodně chytřejší, než vy, takže reagují dříve, než vám to vůbec docvakne, co a proč se stane.
A důchodci vám to musí vysvětlovat.
A i to je marné.
Trknout se internetem bohužel nedá.
1 - 37 / 40
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama